Czy roznoszenie ulotek to praca dla każdego?

Czy roznoszenie ulotek to praca dla każdego?

5 sierpnia, 2014 0 przez Infopress

Przeglądając ogłoszenia o pracę bardzo często można natknąć się na oferty dla ludzi młodych, którzy nie mają doświadczenia, nie mają również odpowiednich kwalifikacji zawodowych i w dodatku jeszcze się uczą. Najczęściej takie ogłoszenia dotyczą studentów studiujących nawet dziennie, bo w dzisiejszych czasach jest sporo ofert pracy, które pozwalają młodym osobom dostosować grafik do harmonogramu swoich zajęć na studiach. Jednym z najczęściej dodawanych tego typu ogłoszeń jest oczywiście kolportaż ulotek. Czy jednak takie ogłoszenie kierowane jest do wszystkich? Czy tak naprawdę każdy, kto tylko zechce będzie mógł otrzymywać regularnie plik gazetek reklamowych i roznosić je na rynkach w większych miastach albo na klatkach schodowych na określonych ulicach? Czy wszyscy studenci studiujący dziennie mogliby taką pracę wykonywać?

Zajrzyj do ogłoszenia

Aby się tego dowiedzieć, najlepiej byłoby zajrzeć do kilku takich ogłoszeń i dowiedzieć się, jakie dokładnie firmy stawiają wymagania odnośnie osób, które w ich imieniu mają roznosić materiały reklamowe promując w jakiś sposób firmę i stanowiąc jej wizytówkę. Okazuje się jednak, że praca przy roznoszeniu ulotek jest przeznaczone w zdecydowanej większości dla dziewcząt. Oczywiście nie oznacza to, ze wszystkie firmy chciałyby, by ich materiały reklamowe roznosiły kobiety i młode dziewczyny, bo w niektórych firmach potrzebni są również kolporterzy, ale jednak zdecydowana większość preferuje w takiej pracy właśnie hostessy i modelki. A jakie są dodatkowe kryteria, które pracodawcy w tego rodzaju ogłoszeniach zaznaczają? Otóż, hostessy i modelki roznoszące ulotki mają być uśmiechnięte od ucha do ucha, mają być oczywiście miłe dla przechodniów, mają być kontaktowe, umieć porozmawiać, potrafić zachęcić ludzi do przyjścia w konkretne miejsce albo kupienia konkretnego produktu czy skorzystania z danej usługi. Hostessy i modelki powinny również ładnie się prezentować – powinny być ubrane schludnie, ładnie, jak również ich aparycja powinna być nienaganna. Takie wymagania najczęściej stawiają pracodawcy chcący zatrudnić kogoś do roznoszenia ulotek.

Praca nie dla wszystkich

Praca przy roznoszeniu ulotek nie jest niestety pracą dla wszystkich, jak można się łatwo domyślić na podstawie informacji zamieszczonych powyżej. Nie znaczy to jednak, ze nie można walczyć o swoje i próbować pracodawców do siebie w jakiś sposób przekonać. Być może jesteśmy zamknięci w sobie i nie nawiązujemy kontaktu z ludźmi zbyt łatwo – w takiej sytuacji warto trochę nad sobą popracować, by móc podjąć się takiego zajęcia. Poskutkuje to nie tylko otrzymaniem pracy, ale i zmianą osobowości na dobre, bo takie cechy charakteru jak otwartość, komunikatywność czy łatwość w nawiązywaniu kontaktów z całą pewnością przyda się nam w przyszłości, podczas ubiegania się o inną pracę i to nawet niejedną i prawdopodobnie nie dwie.