Efektywna eksploatacja kabiny lakierniczej.

Efektywna eksploatacja kabiny lakierniczej.

31 sierpnia, 2017 2 przez Infopress

Zakupienie kabiny lakierniczej, to dla wielu warsztatów lakierniczych inwestycja, która może przyczynić się do poprawy wydajności pracy oraz do znacznego podniesienia jej efektywności. Oczywiście tylko w przypadku, kiedy zakupiona kabina lakiernicza będzie prawidłowo eksploatowana, bowiem w przeciwnym razie, dość kosztowna inwestycja, na niewiele się nam zda. Przyjrzyjmy się w takim razie nieco bliżej tym zagadnieniom i sprawdźmy jak to wszystko wygląda z nieco bliższej perspektywy, aby przekonać się, jak należy podejść do kwestii eksploatacji kabin lakierniczych. Zobaczmy czym jest kabina lakiernicza, i na co zwrócić szczególną uwagę podczas jej eksploatacji, aby zagwarantować sobie wysoki poziom bezpieczeństwa inwestycji i oczywiście podnieść jakość świadczonych usług lakierniczych.

Czym jest kabina lakiernicza?

Otóż kabina lakiernicza, to swego rodzaju dodatkowe pomieszczenie w lakierni, w którym możemy realizować proces lakierniczy w jeszcze lepszych warunkach niż nawet w najlepiej przygotowanych pomieszczeniach. Tutaj mamy do czynienia z mniejszym pomieszczeniem, bardzo dokładnie odizolowanym od otoczenia, a dzięki temu wolnym od wszelkich lotnych zanieczyszczeń, unoszących się w powietrzu i wywierających negatywny wpływ na proces lakierniczych. Oczywiście bardzo istotną rolę pełnią w tym przypadku także dobrze dobrane filtry do kabin lakierniczych, które montowane są na wlotach i wylotach powietrza, dzięki czemu do wnętrza nie dostają się lotne zanieczyszczenia z zewnątrz, a na zewnątrz zaś, nie wydostaje mgiełka lakiernicza, która po wydostaniu się na zewnątrz obiektu powodowała by skażenia środowiska. My zaś musimy starannie wszystkie te zanieczyszczenia przechwycić, aby zapewnić sobie wysoki poziom jakości realizowanych prac lakierniczych, a jednocześnie osiągnąć bezpieczne warunki pracy w warsztatach lakierniczych.

Pozostałe kwestie związane z kabinami lakierniczymi.

Oczywiście kabina lakiernicza posiada swoje systemy wentylacji i filtracji powietrza, niemniej jednak nie zwalnia to nikogo z obowiązku zapewnienia pełnej filtracji pomieszczeń warsztatowych. Trzeba tutaj więc zainwestować w odpowiedni zespół nawiewno wywiewny, w którym będziemy mieć zamontowane odpowiednie filtry zapewniające wysoki poziom filtracji powietrza. Warto także zadbać o filtrację wewnętrzną, a w tym celu niezbędny będzie profesjonalny filtr sufitowy dla lakiernictwa, który zagwarantuje nam skuteczne przechwytywanie zanieczyszczeń swobodnie unoszących się w powietrzu w pomieszczeniach lakierniczych. Tego typu filtry stanowią podstawę wyposażenia wnętrza pomieszczeń w warsztatach lakierniczych i gwarantują skuteczne przechwycenie wszystkich zanieczyszczeń, które mogłyby w negatywny sposób wpływać na efektywność procesu lakierniczego. Jest to oczywiście dość spora inwestycja niemniej jednak przekładająca się na podniesienie jakości realizowanych prac w warsztatach lakierniczych, wobec czego, zaraz obok inwestycji w kabinę lakierniczą będzie to kwestia podstawowa, aby zakład mógł świadczyć swoje usługi na wysokim poziomie.