Porządkowanie garażu i warsztatu

Porządkowanie garażu i warsztatu

12 sierpnia, 2014 0 przez daman

Garaż, warsztat, kotłownia, pomieszczenie gospodarcze – w każdym z nich możesz przechowywać wiele pożytecznych rzeczy. Czasami nawet tak wiele, że trudno Ci znaleźć konkretne przedmioty. Rozwiązaniem mogą być pojemniki plastikowe.

W pomieszczeniach użytkowych znacznie trudniej zachować porządek, zwłaszcza, że brodzą się one znacznie bardziej niż pokoje mieszkalne. Z jednej strony występuje więc konieczność stworzenia miejsca dla każdego narzędzia, z drugiej późniejsze utrzymanie go w czystości.

Porównanie surowców

Pojemniki plastikowe - zestaw na palecie plastikowejKażdy kto lubi majsterkować, wie, że pomieszczenia robocze muszą być wyposażone w wiele oddzielnych skrytek i pojemników. Dzięki temu przedmioty różnych typów nie mieszają się między sobą i zawsze łatwo można je znaleźć. W czym najlepiej przechowywać narzędzia? Drewno musi być tam wyjątkowo dobrze zaimpregnowane, metal natomiast musi być chroniony przed rdzą. Mimo dbałości właścicieli o te półki i pojemniki, zdarzyło Ci się na pewno nie raz widzieć pordzewiałe czy spróchniałe elementy wystroju piwnicy, prawda? Drewno jest też lubiane przez drobne żyjątka, na przykład mrówki, które do garażu i warsztatu nie powinny mieć wstępu. Rozwiązaniem może być aluminium, lub znacznie tańsze od niego pojemniki plastikowe. Plastik o wiele łatwiej wyczyścić od innych materiałów, może też być przezroczysty, dzięki czemu od razu widać co mieści się w danym pojemniku. Największą zaletą pojemników plastikowych jest łatwość ich produkcji, dzięki czemu mogą nie tylko mało kosztować, ale też pojawiać się w bardzo wielu kształtach i rozmiarach. Zdecydowanie ułatwia to porządkowanie pomieszczeń.

 

Wykonane samodzielnie czy kupione?

Jeśli dobrze radzisz sobie ze standardowymi wymiarami pojemników, łatwo Ci je kupić. Jeśli jednak chcesz optymalnie rozplanować układ wszystkich przedmiotów w danym pomieszczeniu, musisz przygotować pojemniki i półki samodzielnie. Tak przynajmniej mogłoby się wydawać. W przypadku gdy w grę wchodzą pojemniki plastikowe, nie ma takiej konieczności. Kilkaset standardowych pojemników, wystarczy by dopasować się każdej powierzchni. To jednak nie wszystko. Łatwy w obróbce plastik może być formowany niemal dowolnie, i jeśli potrzebujesz pojemnika o wyjątkowo skomplikowanym kształcie, możesz go zamówić.

Plastik jako surowiec jest wprost idealnie stworzony do pomieszczeń roboczych. Nie brudzi, nie rdzewieje, jest lekki i co bardzo istotne – tani. Dlatego jeśli lubisz majsterkować przy samochodzie, ale gubienie kluczy Cię denerwuje, wybierz dopasowane do nich plastikowe pojemniki.