Wypożyczalnia pomp i jej prowadzenie.

Wypożyczalnia pomp i jej prowadzenie.

9 listopada, 2016 0 przez Infopress

Jednym z ciekawszych pomysłów na własna działalność gospodarcza może się okazać prowadzenie własnej wypożyczalni pomp przemysłowych. Chodzi tutaj przede wszystkim o pompy do odwodnień, do igłofiltrów, czy też do bypassów ściekowych, bowiem są to urządzenia z reguły wyjątkowo kosztowne w zakupie, a tez dość rzadko wykorzystywane. Dlatego też, większość przedsiębiorców zdecydowanie bardziej woli zamiast zakupić tego rodzaju urządzenie to po prostu wypożyczyć je na czas niezbędny do zrealizowania konkretnego zadania a następnie oddać i nie martwić się więcej o kosztowną pompę i jej utrzymanie. Sprawdźmy jak podejść do tego zagadnienia, aby nasza wypożyczalnia pomp mogła utrzymać się na rynku a co więcej, walczyć o czołowe na nim pozycje.

Lokalizacja wypożyczalni.

Nie da się ukryć, iż lokalizacja wypożyczalni pomp będzie odgrywać bardzo dużą rolę, bowiem dla klienta bardzo ważne jest to, jak łatwo znaleźć daną wypożyczalnię. Większość klientów biznesowych, wybierze wypożyczalnie droższą ale za to dogodnie zlokalizowaną, do której będą mieć łatwy dojazd. Jeśli zaś trzeba będzie godzinami kluczyć przez zatłoczone miasto aby dostać się po wynajem pompy, raczej sobie odpuszczą. Tak więc, w pierwszej kolejności, należy szukać lokalizacji poza centrum, z dogodnym i jak najszybszym dostępem do dróg szybkiego ruchu czy też najlepiej do autostrady. Mając dogodną lokalizację z łatwym dostępem do autostrady, zapewniamy sobie także napływ klientów z dalszych odległości, dla których wynajem pompy z miejscowości oddalonej o 100 km, nie jest niczym nadzwyczajnym. Po prostu zawsze bardzo istotną kwestią jest czas dojazdu, a w przypadku autostrady, będzie on raczej bardzo krótki. Dlatego też, nie warto szukać lokalizacji w centrum dużego i zatłoczonego miasta, gdyż tam raczej mało kto będzie chciał podjeżdżać w celu wypożyczenia pompy.

Szeroki asortyment.

Bardzo istotnym aspektem będzie tutaj także różnorodność asortymentu naszej wypożyczalni. Im więcej rodzajów pomp o różnorodnych zastosowaniach będziemy posiadać na stanie, tym więcej klientów będziemy w stanie rzetelnie obsłużyć. Jednym słowem, jeśli chcemy prowadzić skuteczny i dochodowy wynajem pomp spalinowych i elektrycznych do odwadniania i bypassów ściekowych, koniecznością będzie zaopatrzenie się w wielu różnorodnych modeli tych urządzeń, aby większość klientów mogła znaleźć rozwiązanie optymalnie dopasowane do swoich potrzeb. Musimy przecież pamiętać o tym, iż każdy z klientów będzie realizować zupełnie inne inwestycje i napotykać na inne problemy, a co za tym idzie, będzie też wykorzystywać zupełnie inne technologie. W tym także urządzenia takie pompy, na przykład do odwadniania. Wszystko zależne będzie od specyfiki danej realizacji. Musimy więc każdemu z nich zapewnić odpowiednie pompy do bypassów ściekowych czy tez do odwadniania, pod względem różnorodności mocy, wydajności i ogólnie parametrów technicznych, aby każdy z nich, mógł znaleźć takie urządzenie, jakie będzie mu w danym momencie niezbędne do przeprowadzenia konkretnego zadania.