Najdłuższy szlak turystyczny. GR 20 na Korsyce.

Najdłuższy szlak turystyczny. GR 20 na Korsyce.

3 listopada, 2016 0 przez Infopress

Wśród wszystkich szlaków turystycznych, popularnych wśród pasjonatów trekkingu górskiego, do zdecydowanie najbardziej wymagających należy zaliczyć szlak GR20 na Korsyce. Jest to szlak o długości 180km, o łącznej różnicy poziomów wynoszącej blisko 10km, co stawia go na samym szczycie jeśli chodzi o kwestie trudności szlaków górskich. Zresztą samo przejście szlaku GR20 zajmie nam co najmniej 15 dni, a i to w przypadku jeśli każdego dnia będziemy aktywnie maszerować przez co najmniej 7 godzin. Sprawdźmy w takim razie jakie jeszcze trudności będą na nas czekać na trasie szlaku GR20. Zobaczmy jak należy się przygotować aby zapewnić sobie bezpieczne przejście szlaku.

Informacje o szlaku.

Zanim w ogóle zdecydujemy się na wyjazd na szlak GR20 na Korsyce warto nieco lepiej poznać wszystkie szczegóły go dotyczące. Poniżej przedstawiamy podstawowe , najważniejsze informacje dotyczące szlaku, które pozwolą określić nam, czy damy sobie radę, czy lepiej wybrać się na szlak o mniejszym poziomie trudności.

  • Poziom trudności: trudny
  • Długość: 180 km
  • Czas przejścia: 15 dni
  • Łączna różnica poziomów: 10000 metrów
  • Noclegi: schroniska górskie i własny namiot.
  • Zaprowiantowanie: schroniska górskie
  • Ułatwienia: nieliczne łańcuchy w najtrudniejszych miejscach.
  • Wspinaczka: tak – w wielu miejscach trzeba się wspinać.

Widać więc, iż jest to szlak o dużym poziomie trudności, stawiający przed nami stosunkowo spore wymagania. Musimy przygotować się na fakt, iż co najmniej 3 tygodnie urlopu przyjdzie nam poświęcić na wyjazd na Korsykę, aby pokonać cały szlak. Dodatkowo musimy się jeszcze odpowiednio przygotować do całego wyjazdu, zaopatrując w niezbędne wyposażenie.

Przygotowanie do wyjazdu na szlak GR20.

Podstawowym elementem naszego ekwipunku będzie tutaj własny namiot i śpiwór, bowiem mimo tego, iż znaleźć można miejsca noclegowe w schroniskach górskich, to jednak trzeba liczyć się z tym, iż z reguły będą one przepełnione, a jedyną opcją noclegu będzie ta, przyniesiona na plecach czyli własny namiot.

Ważnym elementem będzie także dobór odpowiedniego obuwia, aby zapewnić sobie komfort na całej trasie przemarszu. Nie możemy w końcu dopuścić do sytuacji, aby już po dwóch, trzeba dniach wędrówki nabawić się odcisków.

Nie potrzeba tutaj żadnego specjalnego wyposażenia alpinistycznego, toteż nie musimy sobie nim zaprzątać głowy.

Najważniejsze będzie tutaj jednak odpowiednie przygotowanie fizyczne i kondycyjne. W końcu codziennie trzeba będzie maszerować bite 7 godzin a to może wielu ludzi przyprawić o ciarki. W tym czasie trzeba będzie także pokonywać przeszkody górskie, wspinać się, a czasem przeciskać przez wąskie przesmyki skalne. Jest to więc szlak wyjątkowo trudny i nie każdemu dane będzie go pokonać w całości. Jednakże trzeba pamiętać, iż jego pokonanie będzie dla każdego niesamowicie wielkim sukcesem, toteż w przypadku odpowiedniego przygotowania i posiadania pewnych możliwości, warto zdecydować się na ten wyjazd, tym bardziej, iż zawsze można będzie skorzystać z oferty biura podróży, która na pewno zapewni nam większy poziom bezpieczeństwa podczas wyjazdu.