Źródło informacji – Merkuriusz Polonijny

Źródło informacji – Merkuriusz Polonijny

14 lipca, 2022 0 przez Infopress

Polacy mieszkający za granicą często poszukują sprawdzonego źródła informacji, które będzie odpowiadać na ważne pytania związane z obecną sytuacją w danym kraju. Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii jest miejscem, w którym dzieje się bardzo dużo, szczególnie po wprowadzeniu w życie „Brexitu”. I tu działają polonijni dziennikarze.

Obostrzenia covidowe, sytuacja na lotniskach, wybór najtańszej opcji wakacyjnej czy opis wydarzeń sportowych, to jedne z kilku rzeczy, które zmieniają się diametralnie każdego dnia. Portal polonijny w UKMerkuriusz Polonijny, opisuje większość tematów bieżących oraz te, które mogą zaciekawić czytelnika, przebywającego w UK od lat. Brytyjskie portale oraz serwisy nie są zrozumiałe dla każdego Polaka, dlatego Polskim odpowiednikiem dla wyżej wymienionych może zostać właśnie taka gazeta polonijna w UK.

Polska gazeta w UK

Merkuriusz Polonijny to swego rodzaju polska gazeta w UK, którą można otworzyć wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu. Gazeta internetowa ? Dokładnie, w obecnych czasach nie jest zdziwieniem fakt, iż to smartfony są głównym źródłem informacji.
Jednak biorąc pod uwagę statystyki, to właśnie Wielka Brytania bije na głowę resztę Europy, pod względem zapotrzebowania na klasyczną gazetę. Dzienny nakład prasowy w UK przynosi zysk około 15 milionów funtów dziennie, dla porównania w Polsce, jest to zaledwie kilkaset tysięcy złote zysku w ciągu doby. Oczywiście, Polska  populacja jest niespełna dwa razy mniejsza, od tej w Wielkiej Brytanii, jednak jak widać, to właśnie w UK prasa oddycha pełną piersią.

Powszechność prasy w Wielkiej Brytanii możemy dostrzec wszędzie, autobus, pub, ławki w parku oraz wszelkie miejsce publiczne są nafaszerowane ludźmi, skupionymi na przeglądaniu porannej gazety. Gazeta polonijna w UK również zyskuje coraz większe grono Polskich odbiorców. Nie tylko tych mieszkających na stałe w UK, ale również tych, którzy wrócili już do Polski, lecz nadal chcą być na bieżąco z informacji o Wielkiej Brytanii. Polski portal w UK szerzej zahacza tematy związane ze sportem, gospodarka, turystyką, rynkiem pracy, prawem i polityką.

W zgodzie z tradycją

Portal polonijny w UK – Merkuriusz Polonijny, swoją historią nawiązuje do pierwszych Polskich gazet. Właśnie tę nazwę nosiła, pierwsza w historii wydana w 1661 roku, który wydano w ponad 100 egzemplarzach. Obecnie ta polska gazeta w UK to zbiór wielorakich informacji o szeroko pojętym życiu w Wielkiej Brytanii. Tak spraw dotyczących samych Polaków, jak i ich gospodarzy. Na portalu znajdziemy poza tym odnośniki do publikacji polonijnych w innych krajach – od Europy Zachodniej, przez Stany Zjdenoczone, po Australię.

Na stronie polskiego portalu w UK znajdziemy również informacje pogodowe, kalendarz czy ciekawostki. Za pomocą strony możemy też przeglądać i umieszczać różne ogłoszenia.