Zewnętrzne usługi magazynowe

Zewnętrzne usługi magazynowe

20 stycznia, 2015 0 przez Infopress

Jednym z bardziej nowoczesnych rozwiązań w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej na stosunkowo dużą skalę, jest masowe wręcz korzystanie z podwykonawców w wielu różnych aspektach prowadzonej działalności. W przypadku działalności produkcyjnej, gdzie będziemy mieli do czynienia z dużymi ilościami zarówno surowców jak i gotowych produktów, bardzo często wykorzystywany jest outsourcing powierzchni magazynowej, czyli po prostu zarówno surowce, jak i gotowe wyroby przechowywane będą na zewnętrznych magazynach, które co prawda trzeba będzie opłacać, niemniej jednak w wielu przypadkach okazuje się to o wiele mniej kosztowne, niż prowadzenie własnego rozbudowanego magazynu. Poza tym, tego typu usługi charakteryzują się stosunkowo sporą ilością zalet i korzyści, płynących dla przedsiębiorcy, które postaramy się w poniższym tekście przedstawić, aby każdy przedsiębiorca, wiedział bardzo dobrze, czy w jego przypadku będzie to trafne i skuteczne rozwiązanie, czy też raczej gra niewarta świeczki, a nawet po prostu zwykłe marnotrawienie pieniędzy. Zapraszamy serdecznie do lektury.

Składowanie surowców do produkcji.

W niektórych branżach produkcyjnych, mamy do czynienia z dość silnym rygorem reżimu technologicznego, który wymaga, aby konkretne surowce do produkcji były przechowywane w odpowiednich warunkach klimatycznych, dzięki czemu będą posiadały idealne właściwości do produkcji. W takich przypadkach konieczne będzie stworzenie odpowiednich warunków na swoich magazynach, aczkolwiek nie zawsze jest to takie proste i możliwe, toteż skorzystanie z zewnętrznych usług magazynowych będzie w takich sytuacjach rozwiązaniem wręcz idealnym. Usługodawcy w tym zakresie posiadają bardzo duże magazyny klimatyzowane, gdzie możemy przechowywać nasze surowce w odpowiednich warunkach, dzięki czemu bezpośrednio po ich przewiezieniu na zakłady produkcyjne, spełniają wszystkie wymagania dopuszczalności do produkcji. Oczywiście wiąże się to z pewnymi kosztami, niemniej jednak są to koszty z cała pewnością mniejsze niż samodzielna budowa magazynu klimatyzowanego, czy też ewentualne straty z tytułu wadliwości produkcji poprzez wykorzystanie surowców nie spełniających wymagań technicznych do produkcji. Jednym słowem wynajem magazynu zewnętrznego, w wielu przypadkach może się okazać rozwiązaniem bardzo korzystnym, a nawet najlepszym z możliwych, wobec czego też, musimy pamiętać aby dokładnie przeanalizować wszystkie kwestie, zanim podejmiemy ostateczną decyzję w tej kwestii.

Gdzie szukać dostawcy usług magazynowych?

To także bardzo ważna kwestia, bowiem tego typu przedsiębiorstw w naszym kraju jest stosunkowo sporo, niemniej jednak nie każdy magazyn będzie dla każdego przedsiębiorcy dobrym rozwiązaniem. Przede wszystkim musimy tutaj zwrócić szczególna uwagę na lokalizację magazynu, na którym mamy zamiar wynająć powierzchnię magazynową. Chodzi tutaj głównie o to, aby odległość z magazynu do naszych zakładów produkcyjnych nie była zbyt wysoka, co zapewni nam bezpieczeństwo produkcyjne, bowiem od momentu zaistnienia potrzeby dostawy surowca na produkcję, do faktycznego jego dostarczenia minie zaledwie kilka godzin. Z reguły tutaj także firmy tego typu oferują nam pełna obsługę logistyczną, czyli nie tylko magazynowanie towarów, ale także ich transport, wobec czego jest to niejako obsługa kompleksowa, z której warto czasem skorzystać, bowiem może to przynieść dość wyraźne korzyści dla przedsiębiorcy.

Dla przedsiębiorców z najbliższych okolic Cieszyna możemy tutaj polecić na przykład usługi magazynowe w firmie Zrembud z pełną obsługą magazynowo logistyczną, oraz wieloma udogodnieniami zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorców.