Zestaw odzieży zimowej dla myśliwego.

Zestaw odzieży zimowej dla myśliwego.

18 lutego, 2019 0 przez Infopress

Odzież myśliwska na sezon zimowy, powinna spełniać cały szereg wymagań, zapewniając myśliwemu przede wszystkim wysoki poziom komfortu termicznego w trakcie polowania. Jednocześnie, nie powinna także krępować jego ruchów. Dlatego też, należy tutaj poświęcić odpowiednio dużo czasu na jej dobór. Nie można po prostu wybrać pierwszego z brzegu zestawu. Trzeba tutaj starannie dopasować tego typu zestawy do naszych potrzeb i kształtu ciała. Dopiero dobrze dopasowany zestaw, będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo termiczne, oraz pełną wygodę na każdym polowaniu. Warto więc wiedzieć, na jakie kwestie należy zwracać tutaj uwagę przede wszystkim.

Elementy odzieży termalnej.

Pierwszym aspektem dobrego ubioru zimowego dla myśliwych, będzie wykorzystanie elementów odzieży termicznej. Mamy tutaj na myśli na zarówno elementy bielizny, jak i zewnętrzne, takie jak czapka czy rękawiczki. Warto zwrócić uwagę na fakt, iż bielizna, czapka czy też rękawiczki, raczej nie powinny być wykonane z bawełny, gdyż ta, stosunkowo łatwo chłonie nasz pot. Następnie zaś, całkowicie traci swoje właściwości izolacyjne i sprężystość. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie bielizny termicznej z wełny, lub materiałów syntetycznych. Bardzo dobrze będzie tutaj także sprawdzać wełniana cienka czapka myśliwska z kamuflażem. Będzie ona gwarantować odpowiedni poziom zabezpieczenia termicznego głowy, a jednocześnie nie dopuści do pocenia się włosów. Jest to bardzo istotne, bowiem w takich sytuacjach, bardzo łatwo o przeziębienie. Nie ma nic gorszego niż przepocenie ciała w czasie zimowego polowania. Właśnie z tego między innymi powodu, należy poświęcić sporo uwagi kwestii doboru odpowiedniej odzieży na polowania w sezonie zimowym.

Okrycie wierzchnie.

Nie mniej istotnym elementem odzieży myśliwego będzie jego okrycie wierzchnie. To właśnie wierzchnie elementy odzieży będą stanowić pierwsze zabezpieczenie przed zimnem, przed wiatrem, czy też śniegiem, oraz deszczem. Dlatego też, warto tej kwestii poświęcić szczególną uwagę. Kupując wszelkiego rodzaju spodnie, kurtki czy też kamizelki myśliwskie zwrócić należy szczególną uwagę na kwestię ich zabezpieczeń przed warunkami atmosferycznymi. Tego typu odzież powinna charakteryzować się odpowiednią membraną wodoodporną, która zagwarantuje pełną nieprzemakalność odzieży. Bardzo ważną kwestią będzie tutaj także to, aby odzież nie krępowała ruchów myśliwego. Nie powinna być więc zbyt gruba, aby nie potrzebnie nie utrudniać poruszania się po lesie podczas polowania. Generalnie rzecz więc ujmując, dobór odzieży na sezon zimowy nie należy do najprostszych. Trzeba tutaj poświęcić stosunkowo sporo czasu, aby zapewnić sobie odzież z górnej półki jakościowej, dobrze dobraną i starannie dopasowaną. Tylko w taki sposób można będzie zapewnić sobie maksymalnie wysoki poziom komfortu na każdym, zimowym polowaniu.