Zastosowanie profesjonalnej kabiny lakierniczej.

Zastosowanie profesjonalnej kabiny lakierniczej.

27 sierpnia, 2015 0 przez Infopress

Lakiernictwo przemysłowe, wymaga odpowiedniego poziomu inwestycji w profesjonalne wyposażenie, ale przede wszystkim w nowoczesne kabiny lakiernicze, które zapewniają nam o wiele lepsze warunki do przeprowadzania prac lakierniczych. Co prawda dobra kabina lakiernicza, wraz z odpowiednimi filtrami będzie dość sporym wydatkiem, niemniej jednak trzeba tutaj zwrócić uwagę na to, iż jej zastosowanie podniesie jakość przeprowadzanych prac lakierniczych, a to przecież jest kwestią zdecydowanie najważniejszą. Sprawdźmy wobec tego, w jaki sposób należy dobrać odpowiednią do naszych potrzeb kabinę lakierniczą, aby mogła ona w efektywny sposób przyczynić się do poprawy wydajności oraz jakości świadczonych w warsztacie lakierniczym usług.

Wybieramy kabinę lakierniczą.

Dobór odpowiedniej kabiny lakierniczej, jest tutaj dość skomplikowany, bowiem trzeba dobrać kabinę o odpowiednich rozmiarach, aby możliwe było przeprowadzanie lakierowania nawet dużych elementów, w tym także całych pojazdów samochodowych. Oczywiście będzie to dla każdego warsztatu stosunkowo spory wydatek, niemniej jednak zyski płynące z takiej inwestycji będą tutaj dość wysokie, a to przecież w przypadku prowadzenia działalności jest kwestią zdecydowanie najważniejszą. Oczywiście trzeba tutaj także pamiętać o tym, aby jednocześnie zaopatrzyć się w odpowiednie filtry do kabin lakierniczych, które zagwarantują nam odpowiednie warunki wewnątrz kabiny do przeprowadzania prac lakierniczych. Musimy tutaj przecież zadbać o jak najbardziej czystą atmosferę wewnątrz pomieszczenia lakierni, aby wykonywane powłoki lakiernicze były trwałe i wytrzymałe, a przecież wiemy bardzo dobrze, iż wszystkie lotne zabrudzenia, unoszące się w powietrzu pyłki, będą wywierać wysoce negatywny wpływ na jakość i trwałość powierzchni lakierowej. Jednym słowem staranne oczyszczenie powietrza w kabinie lakierniczej poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów będzie tutaj kwestią niesamowicie istotną.

Czystość atmosfery w pomieszczeniu lakierni.

Oczywiście, jednocześnie z zadbaniem o oczyszczenie powietrza wprowadzanego do kabiny lakierniczej, należy także zadbać o to, aby w pomieszczeniach lakierni także filtrować powietrze z wszystkich zabrudzeń. Tutaj jednak można już zastosować odpowiednie filtry kasetowe montowane w kanałach wentylacyjnych, co pozwoli nam jednocześnie na filtrowanie w obydwie strony. To znaczy, iż zadbamy o to, aby do wnętrza nie przedostawały się zabrudzenia z zewnątrz, zaś na zewnątrz nie będą się wydostawały zanieczyszczenia chemiczne, których przecież w czasie lakierowania uwalnia się stosunkowo sporo. Trzeba tutaj więc zastosować odpowiedniej jakości filtry kasetowe dwustronne, które pozwolą nam skuteczne filtrowanie powietrza w obydwu kierunkach, aby osiągnąć odpowiedni poziom czystości atmosfery, i nie doprowadzać do zanieczyszczania środowiska.