Zastosowanie geosiatek w budownictwie technicznym.

Zastosowanie geosiatek w budownictwie technicznym.

30 sierpnia, 2018 0 przez Infopress

Stabilizacja gruntu w budownictwie drogowym czy też kolejowym, to bardzo ważna kwestia, dzięki której realizowane w tym zakresie inwestycje mogą być trwalsze i generować niższe koszty eksploatacyjne. W celu zapewnienia prawidłowego poziomu stabilizacji gruntu w przypadku nowych dróg czy też linii kolejowych stosowane będą przede wszystkim geosiatki, z czego najczęściej stosowana będzie geosiatka typu miragrid, bowiem charakteryzuje się najlepszymi parametrami technicznymi w tym zakresie. Oczywiście także pozostałe typu geosiatek znajdą swoje zastosowanie aczkolwiek będzie ono zdecydowanie rzadsze od geosiatek typu miragrid.

Stosowanie geosiatki typu miragrid.

Tak jak już wspomnieliśmy, najczęściej w tego typu przypadkach wykorzystywane będą geosiatki typu miragrid, które charakteryzują się doskonałymi wręcz parametrami technicznymi w tym zakresie. Przede wszystkim wytwarzane są z poliestrowych włókien powleczonych polimerową powłoką ochronną, dzięki czemu są one o wiele trwalsze i odporniejsze na działanie czynników zewnętrznych. Charakteryzują się one także wysoką wytrzymałością na rozciąganie przy bardzo małym pełzaniu. Najczęściej geosiatki typu miragrid będą stosowane poprzez swoje właściwości jako zbrojenie gruntów niespoistych. Warto tutaj więc podsumować, iż ten typ geosiatek będzie wykorzystywane do stabilizacji gruntów w budownictwie kolejowym oraz drogowym, jak również w przypadku budowy różnorodnych murów oporowych w połączeniu z prefabrykowanymi elementami z betonu.

Dobra jakość stosowanych geosiatek.

Nie ulega tutaj także najmniejsze wątpliwości, iż geosiatka geosiatce nie będzie równa. Dlatego tak ważnym jest, aby w swoich realizacjach stosować tylko i wyłącznie geosiatki dostarczane przez najlepszych dostawców. Dobry i w pełni profesjonalny dostawca geosyntetyków będzie tutaj z całą pewnością może i nieco droższy, niemniej jednak dla nas najważniejszą kwestią będzie odpowiedni poziom jakości realizowanych prac, a więc także zastosowanych geosiatek. Jednym ze zdecydowanie najlepszych dostawców materiałów geosyntetycznych będzie tutaj firma fram Geo, a ofertę można znaleźć pod adresem fram-geo.pl. jest to firma, która już od wielu lat realizuje dostawy materiałów geosyntetycznych do wielu różnorodnych firm budowlanych, dzięki czemu można powiedzieć, iż posiada przede wszystkim solidne doświadczenie w tym zakresie. Korzystając z geosyntetyków dobrej jakości, z całą pewnością uda nam się osiągnąć zakładane cele, a realizowane inwestycje będą charakteryzować się większą trwałością i oczywiście wyższą jakością.