Zapotrzebowanie na beton.

Zapotrzebowanie na beton.

6 czerwca, 2021 0 przez Infopress

W zależności od profilu działalności poszczególnych firm, ich zapotrzebowanie na beton w ciągu dnia, będzie bardzo zróżnicowane. Niektóre firmy mogą realizować całość prac z jednorazowym wykorzystaniem betonu, przy czym inne, praktycznie każdego dnia będą potrzebować betonu w stosunkowo sporych ilościach. Warto więc z góry określać swoje zapotrzebowanie na beton, bowiem pozwoli to skutecznie dobrać odpowiednią metodę jego przygotowywania. Tym bardziej, iż do naszej dyspozycji pozostaje kilka rozwiązań, każde dobre w zależności od konkretnych uwarunkowań.

Jak wygląda zapotrzebowanie na beton w przypadku poszczególnych firm budowlanych?

Musimy tutaj rozróżnić przede wszystkim profile działalności budowlanej. Niektóre bowiem firmy będą bardziej od innych przejawiać zapotrzebowanie na beton w ciągu realizacji poszczególnych prac. Przykładowo, firmy zajmujące się budową domów, będą korzystać z betonu praktycznie każdego dnia. Podczas gdy firmy wykonujące na przykład ogrodzenia, już nie będą przejawiać tak intensywnego zapotrzebowania.

Jak wypełniać zapotrzebowanie na beton w poszczególnych przypadkach?

Jest to bardzo ważna kwestia, bowiem w przypadku każdej, poszczególnej firmy budowlanej, sytuacja będzie wyglądać zupełnie inaczej. Obecnie, do wyboru mamy trzy podstawowe technologie, dzięki którym możemy realizować zapotrzebowanie na beton, bezpośrednio na placu budowy, bądź też z wykorzystaniem zewnętrznych źródeł. Poniżej przedstawiamy listę rozwiązań, wraz z przykładami, kiedy najlepiej z nich korzystać.

  • Ręczne mieszalniki do betonu – to rozwiązanie pozwalające na szybkie przygotowanie niewielkich ilości betonu. Wykorzystywane w wielu firmach, które bardziej zajmując się branżą remontową, niż stricte budowlaną.
  • Betoniarki – to urządzenia bardzo popularne, pozwalające przygotować nawet do 100-200 litrów betonu jednocześnie. Są najczęściej wykorzystywane przez firmy budowlane, zajmujące się budową domów, murarstwem i tynkarstwem.
  • Mieszalniki do betonu – czyli specjalne łyżki do ładowarek z urządzeniem mieszającym. Wykorzystywane przez duże firmy budowlane, zajmujące się realizacją prac związanych z budownictwem drogowym i kolejowym. Własny mieszalnik do betonu pozwala na przygotowanie nawet do 1000 litrów betonu jednorazowo.
  • Zewnętrzna betoniarnia – wykorzystywane w sytuacjach, kiedy jesteśmy w stanie precyzyjnie określić zapotrzebowanie na beton oraz czas, w którym będzie nam potrzebny. Beton z betoniarni jest bardzo korzystny w przypadku poważnych robót takich jak budowy mostów, tam oporowych, czy też w budownictwie technicznym oraz inżynieryjnym.

Podsumowanie.

Niezależnie jednak od tego, jakie będziemy przejawiać w naszych firmach zapotrzebowanie na beton, musimy zawsze dobrać taką technologię jego pozyskiwania, aby była jak najbardziej optymalnie dopasowana do naszych potrzeb. Będzie się to bowiem przekładać na optymalizację kosztów pozyskiwania betonu, co jest szalenie istotne z punktu widzenia każdej firmy budowlanej.