Założenie własnego przedsiębiorstwa jest kwestią kilku podpisów.
18 września, 2014Poprzez lata ustrój gospodarczy polski wielokrotnie wywracany był do góry nogami. Próby odbudowania polskiego rynku po odzyskaniu niepodległości spełzły na niczym, gdyż przerwała je druga wojna światowa. Następne kilkadziesiąt lat ciężko nazwać jest niezależnymi latami naszego państwa, gdyż komunizm narzucony nam przez ZSRR był cierniem w boku każdej przedsiębiorczej osoby. Nie trzeba było być geniuszem, by zauważyć ile potencjału gospodarczego się marnuje, z tego powodu też po rozpadzie ZSRR polska zaraz zaczęła adaptować politykę kapitalistyczną, która powoli zaczęła odbudowywać stan polskiej gospodarki.
Wolny rynek.
Wiele osób narzeka, że za granicą lepiej się żyje. Że za naszą zachodnią granicą wszystko jest tańsze, a mimo to ludzie zarabiają więcej. Jednakże nasi zachodni sąsiedzi nie byli zmuszeni do korzystania z gospodarki centralnie sterowanej. Polska zaczęła wprowadzać wolny handel dopiero po 1989 roku, więc oficjalnie ustrój przyjęliśmy 25 lat temu. Pozostałe państwa europejskie maja podstawy kapitalistyczne sięgające XX a niektórzy twierdzą, że nawet XIX wieku. Wolny rynek wykorzystuje potencjał, który ustrój komunistyczny miał za zadanie hamować. Dzięki temu, że każdy obywatel może założyć swoje przedsiębiorstwo, praktycznie nigdzie niczego nie brakuje. W miejscowości, w której nie ma piekarni oraz brakuje chleba w mig pojawi się piekarnia lub dwie. Możliwość zakładania firm przez zwykłych obywateli ma również swoje odzwierciedlenie w społeczeństwie.
Możliwość ta reguluje bowiem ilość miejsc pracy, które w nadchodzącym wyżu demograficznym są na wagę złota. Wolny rynek umożliwia również rozwój firmy. Nadmiar gotówki możemy zainwestować w naszą firmę, która wygeneruje jeszcze więcej gotówki, która po zainwestowaniu wygeneruje więcej pieniędzy i tak w kółko. Również ceny na rynku nie są uzależnione od jakiegokolwiek rozporządzenia. Każda firma może wprowadzić swój cennik, a do jej szefa będzie zależało, jaki stosunek ceny do jakości wprowadzić.
Nie każdy plan musi wypalić.
Bez dobrego biznesplanu nasze przedsiębiorstwo może upaść. By temu zapobiec, możemy zatrudnić firmę prowadzącą bazy biznesowe, by dokonali wpisu, przeprowadzić ewaluację, badanie rynku, bądź rozpocząć email marketing. Reklama w każdej postaci przynosi korzyści. Im więcej osób się o nas dowie, tym lepiej. Da to nam więcej klientów, jeżeli oferta będzie odpowiednio wyważona.