Wyprawa w góry Skandynawii.

Wyprawa w góry Skandynawii.

16 maja, 2017 0 przez Infopress

Każdy pasjonat trekkingu bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z tego, iż najlepszym w zasadzie rozwiązaniem na wyjazdy trekkingowe jest wyjazd w góry Skandynawii, gdzie przecież będziemy mieć do czynienia z wieloma największymi wyzwaniami w tym zakresie. Przyjrzymy się dziś nieco bardziej szczegółowo ofertom firm turystycznych, które oferują nam trekking w górach Skandynawii, gdzie znajdziemy zarówno największy szczyt europejski za kręgiem polarnym, najczystszą wodę, najczystsze powietrze, najstarsze góry Europy, i wiele innych atrakcji, których próżno szukać w innych regionach naszego kontynentu. Zapraszamy do lektury wszystkich tych, którzy zaciekawieni taką formą przygody życia, chcieliby spróbować swoich sił na jednym z najbardziej wymagających trekkingów w Europie.

Podstawowe założenia wyjazdu w góry Skandynawii.

Przede wszystkim warto sobie zdać tutaj sprawę z faktu tego, iż wyjazd na tę wycieczkę jest jednym z najdłuższych, bowiem trzeba będzie pokonać ponad 6000 km drogą lądową oraz około 2000 km drogą morską. Aby ułatwić nieco i uatrakcyjnić całą podróż, przejazdy przerywane są wycieczkami pieszymi, które pozwalają nam zwalczyć nudę i monotonię podróży. Do zdecydowanie najważniejszych zalet wyjazdów na wycieczki w góry Skandynawii, należy tutaj zaliczyć:

  • Odwiedzanie miejsc, do których dostępu nie mają standardowe grupy wycieczkowe (wejście na Galdhopiggen, Moysalen i Kebnekaise, czy też piesza wycieczka na Lofotach).
  • Wielogodzinne wędrówki przez tundrę
  • Trwający wiele godzin rejs promem z Bodo na Moskenes
  • Możliwość zakosztowania skandynawskich specjałów kulinarnych takich jak mięso wieloryba, łosia i renifera, dżem z maliny moroszki czy też sosy z żurawiną.

Generalnie rzecz ujmując, mamy tutaj do czynienia z dość sporą ilością atrakcji i niecodziennych przeżyć, toteż poza samymi zaletami czysto turystycznymi, krajoznawczymi oraz zdrowotnymi, będziemy mogli liczyć na niecodzienne wydarzenia i wędrówki. Jednym słowem, z całą pewnością warto skorzystać z tego typu opcji, jeśli tylko dysponujemy odpowiednim zapleczem finansowym, oraz wolnym czasem.

Przygotowanie do wyjazdu.

Jako, że wycieczki obejmują zarówno przejazdy autokarowe, trasy pokonywane promem oraz piesze wycieczki, należy do wszystkich tych aspektów wyprawy przygotować się oddzielnie. Noclegi mamy zagwarantowane z góry. W promach będziemy mieli do dyspozycji czteroosobowe kajuty oraz dwuosobowe, w schroniskach tak samo można będzie można liczyć na pokoje czteroosobowe, toteż powinniśmy się przygotować na wspólne noclegi z towarzyszami podróży. Do tego oczywiście dochodzą przygotowane obiadokolacje, z których warto zawsze korzystać, bowiem dobry posiłek na tak męczących trasach jest zawsze bardzo korzystnym rozwiązaniem. Co do samego zaś wyposażenia, warto tutaj pamiętać, iż wybieramy się w dość mroźny i zimowy region, toteż ciepła odzież termoaktywna, będzie jak najbardziej wskazana. W trakcie wyprawy na Galdhopiggen, niezbędna będzie uprząż dolna, która jest jednak zapewniania przez przewodnika, toteż nie musimy sobie tą kwestią zaprzątać głowy. Najważniejszym jednak będzie tutaj dobre przygotowanie się pod względem kondycyjnym, bowiem pokonywane trasy będą stosunkowo długie, co wymagać będzie dobrej kondycji. Niemniej jednak, ogólnie można będzie powiedzieć, iż trasy są stosunkowo łatwe techniczne, toteż żadne specjalistyczne wyposażenie wysokogórskie raczej nie będzie nam potrzebne, a co więcej, z trudnościami powinien poradzić sobie nawet średnio zaawansowany wędrowca górski. Generalnie można więc powiedzieć, iż są to wyjazdy przeznaczone praktycznie dla każdego pasjonata trekkingu wysokogórskiego.