Wsparcie adwokata dla przedsiębiorcy.

Wsparcie adwokata dla przedsiębiorcy.

26 grudnia, 2014 0 przez Infopress

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej, wymagać będzie nie tylko wiedzy i umiejętności w danej, konkretnej branży, ale także odpowiedniego podejścia w kwestiach prawnych, do przedmiotu swojej działalności. Dość klasycznym przykładem może tutaj być prowadzenie sklepu internetowego, w którym to przypadku wymaga się odpowiedniego podejścia do konstrukcji regulaminu sklepu, aby spełniał on wymogi prawne związane z ustawą o ochronie praw konsumentów. Chodzi tutaj o to, iż w dniu 25 grudnia 2014 roku, w życie wchodzi nowa ustawa, do której należy dostosować swój regulamin, aby zagwarantować klientom należyty poziom świadczenia swoich usług oraz przestrzegania ich podstawowych praw. Zobaczmy zatem w jaki sposób zabezpieczyć się przed ewentualnymi konsekwencjami związanymi z nieprawidłowym dostosowaniem regulaminu.

Regulamin sklepu i jego stworzenie.

Przede wszystkim, zacznijmy tutaj od tego, iż do stworzenia regulaminu sklepu, niezbędne będzie wynajęcia doświadczonego adwokata, który zagwarantuje nam wysoki poziom bezpieczeństwa pod względem poprawności stworzonego regulaminu. Jest to bardzo ważne, szczególnie przez wzgląd na fakt, iż na rynku działa bardzo duża ilość pseudo organizacji prokonsumenckich, których celem jest wyszukiwanie dziur w regulaminach i niedociągnięć, a następnie występowanie do sądu o ukaranie przedsiębiorców, którzy w zdecydowanej większości przypadków, nieświadomie popełnili jakieś niedociągnięcia. Jest to oczywiście zupełnym nieporozumieniem, bowiem nikt nie stara się poprawić stanu rzeczy ani usprawnić funkcjonowania sklepów internetowych, niejednokrotnie niewielkich, tylko z góry chce się te sklepu zniszczyć, nakładając na nie dość spore kary finansowe.

Gdzie znaleźć dobrego prawnika do pomocy?

Trzeba będzie więc nam znaleźć dobrego prawnika, który zagwarantuje nam bezpieczeństwo w tym zakresie, i stworzy regulamin, skutecznie dostosowany do wymogów nowej ustawy. Można spróbować poszukać specjalistów w tym zakresie w sieci internetowej, gdzie znajdziemy dość sporo firm, które wręcz specjalizują się w tworzeniu regulaminów sklepów internetowych, a co za tym idzie, znają temat od podszewki i są w stanie skutecznie wesprzeć nas w tym procesie. Oczywiście możemy także poszukać odpowiedniej kancelarii prawnej i tam poszukać wsparcia w tym zakresie. Na przykład na stronie adwokaciiradcy.pl, bez trudu znajdziemy odpowiednio doświadczonych prawników, którzy powinni ogarnąć temat regulaminu sklepu oraz wszystkich wymogów prawnych co do zakresu funkcjonowania sklepu internetowego. Oczywiście usługa będzie nas nieco kosztować, niemniej jednak jest to koszt stosunkowo nieduży, biorąc pod uwagę kwestię tego, iż w przypadku jakichkolwiek nieścisłości będziemy mieli nieprzyjemności sądowe, oraz koszty związane z karami i grzywnami nakładanymi przez UOKiK.