Usługi zewnętrznego magazynowania

Usługi zewnętrznego magazynowania

28 czerwca, 2016 0 przez Infopress

Współcześnie, w wielu przedsiębiorstwach, szczególnie tych, zajmujących się produkcją na większą skalę, coraz częściej wykorzystywane są zewnętrzne usługi magazynowe w miejsce prowadzenia własnych magazynów. Jest to rozwiązanie w zasadzie nie najmłodsze już, aczkolwiek jeszcze nie aż tak bardzo spopularyzowane, bowiem większość przedsiębiorców w naszym kraju jeszcze ma pewne obawy związane z korzystaniem z zewnętrznego magazynowania. Niemniej jednak ich obawy są absolutnie nieuzasadnione, bowiem większość usługodawców w tym zakresie, zapewnia bardzo korzystne i przede wszystkim bezpieczne warunki magazynowania produktów oraz surowców produkcyjnych, a przy tym, kompleksowo zapewnia jeszcze, pełną obsługę logistyczną, wobec czego warto wziąć tego typu rozwiązania pod uwagę, tym bardziej, iż korzystanie z zewnętrznych usług magazynowych i logistycznych, wiąże się z określonymi korzyściami.

Korzyści płynące z zewnętrznego magazynowania.

Przede wszystkim trzeba sobie tutaj powiedzieć o tym, iż zewnętrzne magazynowanie zapewnia nam możliwość likwidacji własnych magazynów, a pozyskaną w ten sposób przestrzeń, można przecież zawsze wykorzystać w celu usprawniania produkcji, czy też podnoszenia wydajności. Poniżej przedstawiamy listę wszystkich korzyści, na jakie można liczyć korzystając z zewnętrznej obsługi magazynowej i logistycznej.

  • Zwiększenie wolnej przestrzeni na własnych obiektach, którą można przeznaczyć na zwiększenie mocy przerobowej zakładu.
  • Przerzucenie odpowiedzialności za składowane towary i surowce na prowadzącego magazyn.
  • Możliwość składowania stosunkowo sporych zapasów surowca produkcyjnego, oraz dużych ilości wyrobu gotowego.
  • Brak konieczności zatrudniania obsługi magazynu.
  • Brak konieczności posiadania własnego taboru samochodów dostawczych i ciężarowych wraz z zatrudniona ich obsługą.

Widzimy więc, iż mamy tutaj do czynienia przede wszystkim z korzyściami czysto finansowymi, wobec czego też, będziemy mogli w bardzo efektywny sposób ograniczyć koszty prowadzenia działalności. Wynika to także z tego, iż koszty wynajmu powierzchni magazynowej są znacznie niższe, niż wszystkie te, które trzeba by ponieść w przypadku utrzymywania własnych jednostek magazynowo-transportowych. Dzieje się tak dlatego, iż właściciel magazynu, może taką samą ilość pracowników obsłużyć magazyn dla wielu przedsiębiorców, którzy razem będą ponosić koszty jego utrzymania, a to siłą rzeczy będzie zawsze rozwiązaniem tańszym.

Gdzie szukać tego typu usług?

Oczywiści firm oferujących zewnętrzne usługi magazynowo logistyczne, znajdziemy dość sporo, niemniej jednak nie każda z nich będzie dobrym rozwiązaniem w każdym przypadku. W większości sytuacji, najlepszym będzie firma, której hale magazynowe zlokalizowane są w bezpośrednim sąsiedztwie autostrad, lub tez głównych węzłów komunikacyjnych dużych miast, co ułatwia transport towarów pomiędzy naszymi obiektami produkcyjnymi a halą magazynową. Bardzo dobrze zlokalizowanym magazynem jest na przykład ten, prowadzony przez firmę Zrembud, (www.zrembud.com.pl), która okazuje się być jednym z lepszych dostawców usług magazynowych w naszym kraju, i stale się rozwija, poszerzając swoją ofertę o nowe usługi, stawiając nowe obiekty magazynowe i zapewniając możliwość obsługi coraz większej ilości przedsiębiorców.