Turecko-osmańskie przepisy

Turecko-osmańskie przepisy

11 grudnia, 2020 0 przez Infopress

Kto z nas nie lubi się najeść? To pytanie jest retoryczne – nie musisz odpowiadać. Wiadomo, że każdy lubi sprawić małą przyjemność dla swojego podniebienia. Kuchnia turecka jest jedną z tych, które posiadają swój niepowtarzalny charakter. Charakteryzują ją potrawy o wyrazistym smaku, które jednocześnie dostarczają odpowiednią ilość składników odżywczych do organizmu. Jest to kuchnia zróżnicowana, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Gdzie dobrze zjeść?

Każda czasami lubi małą odskocznię. Pragnąc oderwać się od codzienności, na pewno sam nie raz pomyślałeś o spróbowaniu czegoś nowego. Idealnym rozwiązaniem są wojaże kulinarne. Pozwalają odkryć nowe smaki, a wcale nie wymagają dalekich podróży. Warszawa na swojej mapie ma sporo miejsc, wartych uwagi miejsc, które oferują dania z całego świata. Jednym z takich miejsc jest Osmania. Odwiedzając to miejsce, możesz poczuć się jak na bliskim wschodzie. Przekraczając próg restauracji, od razu widzimy, że nie jest to zwykły kebab. W środku panuje bliskowschodni klimat, podkreślony tradycyjnym wystrojem.

Osmańskie smaki

Restauracja, która skryła się w Elektrowni na Powiślu, serwuje pyszne dania. To prawdziwe Osmańskie Imperium smaków. Daniem popisowym jest oczywiście kebab. Znajdziesz go w kilku wersjach. W bułce, w tortilli lub na talerzu. Mięso oferowane w lokalu to drób i wołowina – do wyboru. Poza kebabem restauracja oferuje także plejadę dań blisko wschodnich, pokazując pełny przekrój tamtejszej kuchni. Odwiedzając to miejsce, napotkasz przystawki takie jak marynowane oliwki, turecki ser biały, humus, cacik, ezme – pasta z papryki, sarma – liście winogron faszerowane ryżem i rodzynkami i wiele innych. Dania główne to bogaty wybór mięsa grillowanego na szpikulcu, serwowanego na dziesiątki sposobów. Warto zainteresować się potrawą o nazwie „Ali Nazik”. Jest to pasta z grillowanych bakłażanów, z dodatkiem jogurtu i sosu pomidorowego, podane z grillowanym na szpikulcu mięsem z antrykotu.

Obsługa – będziesz oczarowany

Obsługa w lokalu stoi na bardzo wysokim poziomie. Każda osoba z zespołu stara się, jak tylko może, aby zadowolić klientów. Tego miejsca nie tworzy tylko jedzenie, ale też ludzie. Bez nich stworzenie tak klimatycznego miejsca nie byłoby możliwe.

Restauracja Osmania z pewnością nie zawiedzie amatorów kuchni świata. Dokładne menu można zobaczyć na stronie https://www.osmania.pl/. Nie zdziw się, jeżeli wiele dań, tam przedstawionych, zobaczysz pierwszy raz w życiu. To chyba wystarczający powód, żeby odwiedzić to miejsce.