Trekking TMB, czyli wyprawa wokół Mont Blanc

Trekking TMB, czyli wyprawa wokół Mont Blanc

2 czerwca, 2019 0 przez Infopress

Wyprawa na trekking wokół Mont Blanc, to wyprawa przeznaczona raczej dla każdego. Tutaj powinni sobie bez większych trudności poradzić nawet ci z mniejszym doświadczeniem. Nie ule jednak wątpliwości, iż będzie to także wyprawa stosunkowo wymagająca. Trzeba będzie się do niej odpowiednio przygotować. Zarówno pod katem niezbędnego wyposażenia jak i pod kątem przygotowania fizycznego. W końcu trekking TMB będzie wymagać od uczestników pokonywania codziennie wielu kilometrów tras alpejskich, czasami o całkiem sporym przewyższeniu i ekspozycji. Zanim więc zdecydujemy się na tego typu wyprawę, warto dokładnie sprawdzić, jakie będą na nas czekać wymagania, aby nie być w jakimkolwiek stopniu zaskoczonym.

Jak wygląda trekking TMB?

Przede wszystkim trzeba powiedzieć, iż trudności na trasach nie będą należały do nazbyt wielkich. Szlaki będą prowadzone w bardzo łagodny, atrakcyjny i niezwykle widokowy sposób. Wyprawa pozwala także na wybór pomiędzy odcinkami łatwiejszymi i trudniejszymi. Jest to korzystne, gdyż pozwala na organizację wyprawy z grupą mieszaną. W takich przypadkach, osoby o lepszym przygotowaniu wybierają warianty trudniejsze, pozostali zaś idą szlakiem najłatwiejszym. Oczywiście najlepszą opcją będzie trekking TMB (Tour du Mont Blanc), zorganizowany przed dobre biuro podróży. Tutaj będziemy mieć bowiem konieczność zatrzymania się na kilka noclegów w hotelach w centrum Chamonix, jednej z najbardziej atrakcyjnych turystycznie, alpejskich miejscowości. Wśród atrakcji będziemy mogli liczyć na wejście do wnętrza lodowca, czy też wjazd kolejką górską na wysokość 3842 m n.p.m. Można będzie także skorzystać z możliwości lotu paralotnią nad doliną Chamonix. Jednym słowem możemy tutaj liczyć na mnóstwo atrakcji, zapewniających iż wyprawa ta, będzie jedną z najlepszych w naszym życiu. Dostarczy nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń, które miło będziemy wspominać praktycznie do końca życia.

Jak przygotować się na trekking TMB?

Przygotowanie na tego typu wyprawę, nie należy do specjalnie wymagających. Tutaj najważniejsze będzie odpowiednie wyposażenie. Musimy posiadać dobre buty trekkingowe, gwarantujące przyczepność w trudnym, górskim, niejednokrotnie skalistym czy też śnieżnym terenie. Do tego niezbędna będzie solidna, wodoodporna odzież, która zagwarantuje nam ciepło i przewiewność. Komfort termiczny na trasie to podstawa naszego bezpieczeństwa. Powinniśmy posiadać także dobry plecak, wyposażony w apteczkę pierwszej pomocy. Oczywiście ze sobą trzeba zabrać bieliznę na zmianę i dodatkową ciepłą odzież, na wypadek nagłych załamań pogody.

Ostatecznie, dobrze będzie także odpowiednio przygotować się w zakresie fizycznym i kondycyjnym. Tutaj jednak wystarczające będzie standardowe przygotowanie, polegające na częstszych wizytach na pływalni, czy też zaprzyjaźnienie się z rowerem. Większa ilość aktywności fizycznej na co dzień, powinna w zupełności zagwarantować nam prawidłowe przygotowanie się do wysiłku, jaki będzie czekać na trekkingu TMB.