Terenowa impreza dla pracowników.

Terenowa impreza dla pracowników.

20 października, 2016 0 przez Infopress

Podnoszenie poziomu integracji pracowników oraz ich umiejętności pracy zespołowej to bardzo ważne zadania jakie stawiane są przed każdym menadżerem. Trzeba tutaj zdać sobie sprawę przede wszystkim z tego, iż załoga zgrana, zintegrowana, znająca swoje dobre i słabe strony, jest w stanie o wiele skuteczniej podejść do realizacji projektów złożonych, składających się z wielu pojedynczych, niewielkich zadań, przy których realizacji należy ściśle współpracować z załogami realizującymi zadania zbieżne. Zobaczmy, jak poprzez imprezę terenową dla firmy, można będzie podnieść poziom integracji w przedsiębiorstwie, jak również zapewnić sobie wyższy poziom umiejętności współpracy wśród całej załogi.

Dlaczego imprezy terenowe?

Można by tutaj zadać pytanie, po co komu imprezy terenowe, skoro mamy zwykłe imprezy integracyjne. Otóż imprezy terenowe niosą za sobą jedną, bardzo istotną rzecz. Organizując imprezę terenową w trakcie której załoga podzielona jest na czteroosobowe zespoły, poruszające się samochodami terenowymi po bezdrożach, możemy liczyć na kilka zysków na jakie nie ma co liczyć w przypadku zwykłej imprezy integracyjnej. Tutaj bowiem okazuje się, iż nie wystarczy tylko solidna współpraca wewnątrz zespołów. Bardzo często, do ukończenia rajdu offroadowego, niezbędna będzie współpraca pomiędzy poszczególnymi zespołami. Niektóre przeszkody będą wymagały współpracy dwóch a czasami więcej zespołów, a samodzielnie nie da się w żaden sposób przeszkody pokonać. To właśnie dlatego terenowe imprezy firmowe są tak bardzo skuteczne w tym zakresie. Pokazują one pracownikom, w jaki sposób można realizować zadania których nie sposób zrealizować samodzielnie. Tak samo w końcu na co dzień w pracy, pojawiają się projekty, które dla jednej osoby, a nawet jednego zespołu są nie do pokonania w wyznaczonym terminie. Dzięki podzieleniu się obowiązkami w realizacji zadania, pamiętając o predyspozycjach poszczególnych zespołów, możliwe będzie sprawne i o wiele szybsze zrealizowanie złożonego projektu.

O czym jeszcze warto pamiętać?

W przypadku organizacji wszelkiego rodzaju imprez firmowych w terenie, warto również pamiętać, iż nie każdy pracownik będzie się na tego typu imprezy nadawać. Niektórzy po prostu nie są wystarczająco wytrzymali fizycznie, psychicznie i kondycyjnie, co jednak wcale nie znaczy, iż nie pasują zupełnie do teamu. Po prostu z nimi trzeba będzie w kwestii integracji załatwić to w nieco odmienny sposób. Trzeba będzie dla tego typu ludzi znaleźć nieco odmienne i mniej wymagające fizycznie zadania, w trakcie realizacji których będą mogli zżyć się z zespołem i dzięki temu zacząć osiągać lepsze efekty w codziennej pracy. Niezależnie jednak od formy integracji, trzeba przyznać, iż jest to niesamowicie ważna kwestia, o której należy pamiętać będąc właścicielem przedsiębiorstwa realizującego złożone zadania.