Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych.

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych.

6 października, 2019 0 przez Infopress

Działania w zakresie pozycjonowania stron internetowych, mają na celu przede wszystkim zwiększenie widoczności danej strony w naturalnych wynikach wyszukiwania Google. Oczywiście na tę widoczność składa się cały szereg czynników, zaś pozycjonowanie jest w zasadzie zbiorczą nazwą wszystkich tych działań. Mamy tutaj na myśli działania on-site i off-site, czyli krótko mówiąc działania podejmowane bezpośrednio na stronie, jak i poza nią. Warto przyjrzeć się tym kwestiom nieco bliżej. Szczególnie jeśli planujemy samodzielnie zająć się promocją swojej firmowej strony w wyszukiwarce Google.

Pozycjonowanie stron – działania on-site.

optymalizacja strony w ramach pozycjonowania stronPierwszym zagadnieniem, od którego należy bezwarunkowo zawsze rozpoczynać wszelkie działania związane z pozycjonowaniem strony, jest podjęcie działań bezpośrednio na samej stronie. Chodzi tutaj o kilka kwestii, wpływających w pośredni sposób na pozycje w wynikach wyszukiwania. Algorytmy wyszukiwarki, przeglądają wszystkie strony i w pewnym sensie przydzielają punkty za zgodność z pewnymi wytycznymi. Najważniejsze z nich są następujące:

  • Dobór właściwych słów kluczowych oraz nasycenie treści strony wybranymi słowami – oczywiście nie może tego być ani za dużo ani za mało. Najlepiej jeśli będzie to w granicach do 5% nasycenia, przy czym warto zwrócić uwagę, aby słowa te pojawiały się także w nagłówkach h1-h6.
  • Dbałość o UX (User Experience) – chodzi tutaj o to, aby strona była jak najbardziej przejrzysta i wygodna w użytkowania. Aby użytkownik, zawsze orientował się w jakim miejscu serwisu się znajduje i łatwo mógł dostać się do miejsca, którego szuka. Po prostu należy podjąć takie działania, aby strona była przyjazna dla użytkowników.

Oczywiście poza tymi działaniami znajdziemy jeszcze inne, które łącznie będą składać się na pozycjonowanie stron, jednakże zaczynając swoją samodzielną przygodę, od tych należy zacząć koniecznie.

Pozycjonowanie stron – działania off-site.

pozycjonowanie stron poprzez skuteczne pozyskiwanie linków zewnętrznychTutaj będziemy musieli wykazać się nieco większą inwencją twórczą. Chodzi o to, iż w przypadku, kiedy strona jest już przygotowana i zadbana, należy podjąć odpowiednie działania promocyjne. Tutaj zaś, za kluczowe uznaje się pozyskiwanie odnośników prowadzących do naszej strony. Mamy kilka różnych form pozyskiwania odnośników, które będą wartościowe. Do najczęściej wybieranych możemy tutaj zaliczyć następujące opcje:

  • Komentarze na branżowych blogach – oczywiście komentarze powinny być sensowne i odnosić się do meritum sprawy, aby nie zostały uznane za spam.
  • Czynny udział w dyskusjach na forach – to także pozwala w merytoryczny sposób pozyskiwać odnośniki prowadzące do witryny. Co więcej, bardzo często poza samym odnośnikiem, jeśli nasze wpisy są bardzo pomocne, niektórzy czytelnicy mogą przejść bezpośrednio na stronę.
  • Artykuły sponsorowane – w tym przypadku tworzymy artykuły związane tematycznie z prowadzoną przez nas działalnością a następnie, odpłatnie publikujemy je na serwisach branżowych. Koszt publikacji waha się od 50 do nawet kilku tysięcy PLN.

Jednym słowem aby nasze lokalne pozycjonowanie w Żorach było odpowiednio skuteczne, należy wykorzystać cały szereg działań, które przekładać się będą na zwiększenie widoczności strony w wyszukiwarkach internetowych. Oczywiście z naciskiem na najpopularniejszą wyszukiwarkę Google.