Serwisowanie pomp oraz igłofiltrów.

Serwisowanie pomp oraz igłofiltrów.

19 lutego, 2014 0 przez Infopress

Intensywna eksploatacja wszelkiego rodzaju pomp, oraz systemów igłofiltrowych wymaga od użytkownika odpowiedniego zakresu wiedzy w kwestii konserwacji oraz podstawowego zakresu serwisowania tego rodzaju maszyn, aczkolwiek mówimy tutaj tylko i wyłącznie o zakresie podstawowym, bowiem poważniejsze przeglądy i uszkodzenia stanowią podstawę do wizyty w profesjonalnym, autoryzowanym serwisie pomp i urządzeń pompowych. Dzięki temu będziemy mieć sto procent pewności iż nasze kosztowne urządzenie będzie bardzo wnikliwie sprawdzone pod kątem sprawności wszystkich podzespołów, zaś ewentualne uszkodzenia natychmiast usunięte, co z kolei przełoży się na wydłużenie okresu żywotności całej pompy, czy też zestawu igłofiltrowego. 

Zestawy igłofiltrowe i ich eksploatacja.

Poprawna eksploatacja zestawu igłofiltrowego wiąże się przede wszystkim ze starannym i systematycznym oczyszczaniem wszystkich elementem po każdym użyciu całego zestawu, natomiast w przypadku kiedy prace trwały bardzo długo koniecznie trzeba agregat pompowy wchodzący w skład zestawu oddać do przeglądu, aby przed następnym zastosowaniem mieć pewność iż wszystko będzie w stu procentach sprawne. Mówimy tutaj oczywiście o urządzeniach już eksploatowanych jakiś czas, bowiem w przypadku całkiem nowych pomp najbardziej uznanych producentów, raczej nie zachodzi konieczność odstawiania na serwis celem dokonania przeglądu, aczkolwiek warto tego rodzaju przeglądy przeprowadzać przynajmniej raz w roku, aby mieć pewność iż agregat będzie w pełni sprawny i gotowy do podłączenia do zestawu oraz uruchomienia na placu budowy.

Aby pozyskać w tej kwestii więcej wartościowych informacji warto odwiedzić serwis iglofiltry.com.pl, który jest portalem poświęconym właśnie zastosowaniu igłofiltrów w pracach budowlanych. Tutaj także uzyskamy wszelkie informacje w zakresie prawidłowej ich eksploatacji oraz konserwacji czy też serwisowania, wobec czego będzie to serwis który każdy posiadacz igłofiltrowego zestawu powinien koniecznie przejrzeć.

Serwisowanie pozostałych pomp i agregatów pompowych

W przypadku pozostałych pomp wszelkiego rodzaju będziemy tutaj musieli pamiętać o podobnych zasadach, bowiem tak samo jak w przypadku agregatów pompowych wchodzących w skład zestawów igłofiltrowych, jak i samych igłofiltrów, będziemy musieli przede wszystkim zadbać o prawidłową ich konserwację po każdym użyciu. Systematycznie trzeba będzie też przeprowadzać odpowiednie serwisowanie pomp, w przypadku pomp nowych rzadziej, natomiast w przypadku pomp już nieco starszych zdecydowanie częściej, nawet raz do roku. Tak częste serwisowanie pomp ma na celu zapewnienie jej dłuższego okresu żywotności, oraz zagwarantowanie sobie iż tuż po przerwie zimowej, na początku sezonu budowlanego, nasze pompy będą w stu procentach sprawna i będziemy mogli je z pełną mocą skierować do pracy.