Samozasysające pompy spalinowe produkcji Victor Pumps.

Samozasysające pompy spalinowe produkcji Victor Pumps.

21 stycznia, 2019 0 przez Infopress

Wśród wielu nowoczesnych rozwiązań w pompowaniu medium, także o sporym poziomie zanieczyszczeń, zdecydowanie najlepszym są samozasysające pompy spalinowe produkcji Victor Pumps. Są to nowoczesne pompy o różnorodnym zastosowaniu z dużym wolnym przelotem, oraz zaworem stopowym, co ułatwia pracę z kosztami ssawnym starszego typu, bez zaworów zwrotnych. Warto tutaj podkreślić, iż tego typu pompy wykorzystywane są tak w pracach związanych z odwadnianiem, jak i w przypadku usuwania skutków powodzi. Są to także pompy często wchodzące w skład wyposażenia jednostek Straży Pożarnej, oraz ekip budowlanych wszelkiego rodzaju.

Zastosowanie samozasysających pomp spalinowych Victor Pumps.

Jak już wspomnieliśmy pompy Victor Pumps znajdują bardzo szerokie zastosowanie w wielu różnych sytuacjach. Warto tutaj nieco bliżej określić poszczególne zastosowania tego typu pomp, gdyż pozwoli nam to starannie określić, czy w danym przypadku tego typu pompa będzie dla nas użyteczna. Tak więc samozasysające pompy spalinowe Victor Pumps wykorzystywane będą w następujących przypadkach:

 • Pompowanie ścieków
 • Prace odwodnieniowe w branży budowlanej – odwadnianie wykopów budowlanych
 • Akcje ratunkowe – usuwanie skutków powodzi i podstopień
 • Odwodnienia powierzchniowe
 • Pompy ssawne w jednostkach Straży Pożarnej
 • Pompowanie wody czystej oraz brudnej o różnym poziomie zanieczyszczenia, szlamu i ścieków.

Mamy tutaj więc stosunkowo sporo zastosowań, co potwierdza fakt, iż są to pompy bardzo wszechstronne. Wchodzą w skład wyposażenia ekip budowlanych, bowiem idealnie sprawdzają się przy odwadnianiu w budownictwie. Ponadto, tego typu samozasysające pompy spalinowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do energii elektrycznej. Tak więc prace budowlane w terenie, czy też działanie jednostek Straży Pożarnej będą w stanie w pełni wykorzystać potencjał tego typu profesjonalnych pomp spalinowych.

Parametry techniczne pomp Victor Pumps.

Warto sobie tutaj także powiedzieć nieco więcej na temat tego, jakimi parametrami charakteryzują się omawiane, samozasysające pompy spalinowe produkcji Victor Pumps. Jest to bowiem bardzo ciekawa kwestia do omówienia. Dzięki tym informacjom, będziemy mogli określić stosunkowo precyzyjnie w jakich przypadkach pompy tego typu będą się sprawdzać. Tak więc, najbardziej istotnymi cechami tego typu pomp są:

 • Wysoki poziom odporności na pracę na sucho.
 • Bardzo szybki poziom samozasysania
 • Wysoki poziom żywotności poprzez nowoczesną i bardzo trwałą konstrukcję.
 • Profesjonalne, bardzo solidne wykonanie, pozwalające na pracę ciągłych warunkach bardzo trudnych.
 • Możliwość wyposażenia pompy w opcję automatycznego smarowania uszczelnienia – wydłuża bezpieczną pracę na sucho.
 • Konstrukcja z półotwartym wirnikiem .
 • Duży wolny przelot zapewniający możliwość pompowania medium zanieczyszczone ciałami stałymi.

Wartym podkreślenia jest także fakt, iż po wstępnym zalaniu, tego typu pompa będzie pozwalać na wielokrotnie samozasysanie cieczy bez stosowania dodatkowej pompy próżniowej. Można więc powiedzieć, iż są to bardzo nowoczesne, w pełni profesjonalne pompy o bardzo szerokim zastosowaniu.