Rodzaje hal przemysłowych
22 sierpnia, 2020Rozwój wielu gałęzi gospodarki sprzyja produkcji, sprzedaży oraz wynajmowaniu różnego rodzaju hal przemysłowych. Nic w tym dziwnego, są one praktyczne, wytrzymałe i łatwe w montażu. Wiele z nich tworzonych jest przy zastosowaniu innowacyjnych materiałów oraz nowoczesnych technologii produkcyjnych. Na rynku dostępnych jest wiele opcji tego rodzaju konstrukcji, a o najciekawszych z nich opowiadać będzie dzisiejszy artykuł.
Hale namiotowe przemysłowe
Jednym z bardziej praktycznych rozwiązań są hale namiotowe, mają one lekką modułową konstrukcję. Można dopasować ich kształt do potrzeb klienta i charakteru prowadzonej przez niego działalności. Są one wszechstronne i mogą pełnić kilka funkcji, a najczęściej wykorzystywane są jako magazyny, miejsce produkcji dużych elementów, np. półfabrykatów budowlanych, czy też przechowalnia sprzętu i maszyn stosowanych w danej firmie.
Tego rodzaju hale przemysłowe wykonane są z wysoce odpornej na uszkodzenia oraz działanie czynników atmosferycznych powłoki. Wyprodukowane ze specjalnego materiału ściany chronią przed deszczem, wiatrem, śniegiem, a także przesadnym nasłonecznieniem. Dlatego też hale przemysłowe mogą być stosowane przez okres całego roku, bez względu na pogodę panującą na zewnątrz. Kolejną zaletą jest brak konieczności stosowana dodatkowych podpór czy też innych elementów podtrzymujących, ze względu na lekką, a jednocześnie wyjątkowo stabilną konstrukcję.
Profesjonalna hala przemysłowa to nie tylko ściany i dach, ale także wygodna, bezpieczna i praktyczna podłoga zabezpieczająca przed kontaktem z błotem, wodą lub śniegiem. Natomiast zastosowanie dwuspadowego dachu zapobiega gromadzeniu się czap śniegowych i niebezpiecznemu obciążaniu całej konstrukcji.
Warto także wskazać takie zalety hal przemysłowych jak bardzo szybki czas stawiania oraz możliwość budowy na terenie, na którym inne rodzaje budynków nie mogą zostać postawione. Brak konieczności budowania fundamentów także znacząco skraca czas oczekiwania na ukończenie inwestycji.
Hale produkcyjne – duże możliwości personalizacji
Dzięki innowacyjnym technologiom możliwe jest stworzenie hali spełniającej oczekiwania nawet bardzo nietypowych branż, co nie zawsze jest możliwe w przypadku konstrukcji opierających się na elementach stalowych lub murowanych.
Jak zatem widać hale przemysłowe są praktycznym, ekonomicznym i na wskroś nowoczesnym pomysłem na szybkie stworzenie dodatkowej przestrzeni, która przeznaczona może być np. na produkcję przemysłową lub magazynowanie towarów.