Prawidłowe przygotowanie pomieszczenia lakierni

Prawidłowe przygotowanie pomieszczenia lakierni

30 kwietnia, 2021 0 przez Infopress

Przygotowanie pomieszczenia lakierni w warsztatach lakierniczych, to bardzo ważny element troski o jakość. Jest to też zdecydowanie najważniejsze miejsce w warsztacie, rzecz by można, że jego serce. To właśnie tutaj odbywają się wszystkie najważniejsze prace związane z podstawową działalnością firmy. Dlatego też, o wszystkie urządzenia związane z tym pomieszczeniem, a w szczególności o kabinę lakierniczą trzeba będzie regularnie dbać.

Przyjrzyjmy się jednak nieco bliżej, w jakim kierunku musimy patrzeć najpierw, określmy najważniejsze zagrożenia, przed jakimi musimy się bronić, aby warsztat lakierniczy mógł działać jak najbardziej poprawnie. Prawidłowe przygotowanie pomieszczenia lakierni zaś, traktujmy, jako podstawowe działanie w tym zakresie. Zapraszamy do lektury poniższego tekstu, gdzie w kilku akapitach postaramy się przedstawić najważniejsze kwestie związane z przygotowaniem lakierni do bezpiecznej i wydajnej pracy.

Przygotowanie pomieszczenia lakierni – zabezpieczenie atmosfery przed zabrudzeniami.

Przede wszystkim, musimy tutaj pamiętać o tym, aby przygotowanie pomieszczenia lakierni, rozpocząć, od jej właściwego zabezpieczenia przed zabrudzeniami lotnymi. Będą one bowiem wywierać negatywny wpływ na sam proces lakierowania. Musimy z atmosfery usunąć wszystkie drobne zabrudzenia, kurz, brud, pył, bowiem może on wiązać się z lakierem a przez to nakładane warstwy lakieru nie dość, że nie będą odpowiednio czyste, to jeszcze będą mniej odporne i mniej trwałe.

Na to jednak profesjonalny warsztat lakierniczy nie może sobie pozwolić, bowiem udzielając gwarancji na wykonanie konkretnej usługi nie można dopuścić do tego, aby usługa była wykonana niezgodnie z założeniami. Dlatego też, całe pomieszczenie lakierni należy odpowiednio zabezpieczyć poprzez zastosowanie odpowiednich mat filtracyjnych, które będą zbierać wszystkie zabrudzenia. Chodzi tutaj przede wszystkim o rozwiązania takie jak chociażby filtr sufitowy dla warsztatów.

Dodatkowo do przewodów wentylacyjnych należy zastosować filtry kasetowe, których zadaniem będzie prawidłowa filtracja powietrza wtłaczanego do wnętrza pomieszczenia lakierni. Oczywiście wiąże się to z pewnymi kosztami, niemniej jednak ich poniesienie będzie tutaj wręcz niezbędne, jeśli mamy zamiar warsztat lakierniczy prowadzić rzetelnie i świadczyć usługi lakiernicze na odpowiednio wysokim poziomie. Zrealizowane w ten sposób przygotowanie pomieszczenia lakierni, będzie z całą pewnością gwarantować nam wysoki poziom jakości realizowanych prac lakierniczych.

Kabina lakiernicza

Osobnym wątkiem jest tutaj sama kabina lakiernicza, która powinna być jak najbardziej profesjonalnym urządzeniem. Kilkadziesiąt tysięcy złotych trzeba będzie na jej zakup przeznaczyć, niemniej jednak jest to wręcz konieczne, jeśli usługi mają być cenione przez naszych klientów. Dodatkowo trzeba będzie zakupić odpowiednie wyposażenie dla kabin lakierniczych, które wpływać będzie na podniesienie efektywności pracy kabiny. W samej kabinie nie może już być mowy o jakichkolwiek zabrudzeniach lotnych, które mogłyby negatywnie wpłynąć na proces lakierowania. Tego typu inwestycje z całą pewnością pozwolą nam na osiągnięcie odpowiedniego poziomu świadczonych usług w zakresie lakiernictwa, nie tylko samochodowego, a to przecież powinno być dla nas w tym przypadku kwestią zdecydowanie najbardziej istotną.

Podsumowanie

Jednym słowem, prawidłowe przygotowanie pomieszczenia lakierni przemysłowej do pracy jest procesem wymagającym. Należy więc podejść do tego zagadnienia z ogromną starannością. Tak, aby ostatecznie osiągnąć jak najlepsze warunki do realizacji prac lakierniczych.