Przygotowanie odzieży myśliwskiej na nadchodzący sezon wiosenny.

Przygotowanie odzieży myśliwskiej na nadchodzący sezon wiosenny.

19 lutego, 2020 0 przez Infopress

Większość myśliwych, z całą pewnością posiada odpowiedni rozdział posiadanych zestawów odzieży myśliwskiej względem konkretnych sezonów. Jednakże nie wszyscy, a w szczególności ci, którzy swoją przygodę z myślistwem dopiero zaczynają mogą sobie pozwolić od razu na takie wydatki. W związku z tym też, będą oni co sezon dokupować kolejne elementy ubrania myśliwskiego, aby ostatecznie po kilku sezonach, skompletować konkretne już zestawy. Obecnie, coraz większymi krokami nadchodzi sezon wiosenny, toteż warto tutaj przyjrzeć się kwestii doboru elementów ubioru myśliwskiego właśnie na tę porę roku. Tym bardziej, iż na rynku stale pojawiają się nowości, które w jeszcze większym zakresie wpływają na poprawę poziomu samopoczucia myśliwego na polowaniach.

Profesjonalna koszulka dla myśliwego.

Jednym z podstawowych elementów odzieży myśliwskiej zarówno na sezon wiosenny, jak i na każdy inny, jest oczywiście dobrej klasy koszulka dla myśliwego. Tego elementu ubioru trzeba oczywiście posiadać co najmniej kilka sztuk, gdyż zużywa się zdecydowanie najszybciej. Warto tutaj zwrócić szczególną uwagę na te koszulki dla myśliwych, które wykonywane są z dobrych jakościowo materiałów. Wpływa to oczywiście na komfort i wygodę noszenia, ale nie tylko. Dobre koszulki, są wytwarzane przy zastosowaniu takich materiałów i technologii, aby zapewniały także możliwość skutecznego odprowadzania potu na zewnętrzną stronę. Dzięki temu z całą pewnością nigdy nie dojdzie do przepocenia ciała. Szczególną sytuacją jest taka, kiedy koszulka bawełniana zamoknie, przepoci się, a następnie zostanie wystawiona na zimne podmuchy wiatru. W takich przypadkach, najczęściej kończy się przeziębieniem. Dobrej klasy koszulki dla myśliwych są tak skonstruowane aby zabezpieczyć nas przed tego typu sytuacjami.

Zabezpieczenie przed wiatrem – myśliwski polar Windstopper.

Jedną z cech charakterystycznych dla wiosennej pory roku jest to, iż bardzo często będziemy mieć do czynienia z dość silnymi podmuchami wiatru. Mogą one być bardzo uciążliwe a w efekcie doprowadzić nawet do przeziębienia, co raczej nie jest wskazane. Aby temu zapobiec należy zaopatrzyć się w odpowiedniej klasy myśliwski polar Windstopper. Jest to specjalnie przygotowany polar, który zewnętrzną stronę ma krytą odpowiednią membraną wiatroszczelną. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, nie dość że polar będzie sam w sobie dogrzewać ciało, to jeszcze powłoka Windstopper, będzie gwarantować nie przepuszczanie zimnych podmuchów powietrza. Oczywiście jest to stosunkowo kosztowny element ubioru myśliwego, jednakże z czystym sumieniem możemy powiedzieć, iż warto znaleźć fundusze na taki zakup. Myśliwski polar Windstopper, jest bowiem jednym z lepszych zabezpieczeń przed wiosennym, chłodnym wiatrem w trakcie polowania.