Profesjonalny mieszalnik betonu do ładowarki

Profesjonalny mieszalnik betonu do ładowarki

6 września, 2017 0 przez Infopress

W codziennej pracy wielu ekip budowlanych, zachodzi potrzeba wykorzystania betonu, który w większości przypadków jest w tym celu zamawiany z betoniarni. Wiąże się to jednak z pewnymi ograniczeniami, wobec czego też, lepszym rozwiązaniem jest możliwość samodzielnego przygotowywania betonu przez pracowników na budowie, w chwili, kiedy tylko zachodzi taka potrzeba. W tym celu niezbędna będzie jednak przynajmniej betoniarka, a i to nie zawsze jest rozwiązaniem wystarczającym oraz odpowiednie wygodnym. Najlepszym zaś rozwiązaniem do przygotowywania betonu na placu budowy, szczególnie w terenie, będzie zaopatrzenie się w mieszalnik do betonu montowany na ładowarce, w miejsce zwykłej łyżki. Zobaczmy jednak jak takie urządzenie funkcjonuje oraz jakie będą zalety skorzystania z takiej opcji.

Funkcjonalność mieszalników betonu do ładowarek.

Przede wszystkim musimy sobie powiedzieć, iż typowy mieszalnik do ładowarki jest w stanie jednorazowo przygotować o wiele większe ilości betonu niż na przykład betoniarka elektryczna. Jest to bowiem po prostu nic innego jak odpowiednio przerobiona łyżka, posiadające wewnątrz wbudowaną turbinę mieszalnikową, napędzaną hydrauliką z ładowarki (a więc odchodzi nam tutaj potrzeba dostarczenia prądu elektrycznego). W zasadzie, łyżka mieszalnikowa nawet nie traci swojej podstawowej cechy, czyli można dalej ją wykorzystywać jako łyżka do załadunku materiałów sypkich. Co więcej, mieszalnik do ładowarki pozwala nam przygotowywać beton mokry, ale także półsuchy i suchy, a to również ważne, gdyż w wielu przypadkach będziemy mieć zupełnie różne w tym zakresie potrzeby. Beton zawsze jest przygotowany dobrze i precyzyjnie wymieszany, a co najważniejsze, możemy go przygotować dokładnie w tej chwili, w której jest nam potrzebny, co uważane jest w tym przypadku za zdecydowanie największą zaletę tego typu rozwiązania.

Zalety korzystania z mieszalników betonu do ładowarek.

Jeśli chodzi o zalety stosowania mieszalników do ładowarek, to będziemy mieli ich dość sporo a o jednej już nawet wspominaliśmy. Chodzi oczywiście o to, iż mieszalnik do betonu pozwala nam przygotowywać beton dokładnie w momencie kiedy jest nam potrzebny. W przypadku zaś korzystania z betonu dostarczanego przez betoniarnię, trzeba się przygotować na termin i ilość betonu dostarczaną z zewnątrz i mieć możliwość od razu wykorzystać cały dostarczony beton.

Ponadto, wśród zalet trzeba będzie jeszcze wymienić:

  • Możliwość przygotowywania odpowiedniej do potrzeb ilości betonu.
  • Niższe koszty przygotowywania betonu
  • Łatwość transportu betonu na rozległym placu budowy
  • Możliwość dalszego wykorzystywania łyżki mieszalnikowej do załadunku towarów sypkich.
  • Brak konieczności posiadania dostępu do prądu elektrycznego (mieszalniki do ładowarek napędzane są hydraulicznie z ładowarki)

Oczywiście można jeszcze wymienić kilka innych zalet posiadania tego typu sprzętu na wyposażeniu ekipy budowlanej, niemniej jednak w większości przypadków te właśnie zalety przesądzają o podjęciu takiej decyzji przez właścicieli firm budowlanych. Są to wyraźne korzyści, które przyczyniają się do tego, iż firmy decydują się na takowe inwestycje, choć trzeba też pamiętać, iż mieszalniki do ładowarek nie należą do urządzeń najtańszych.