Profesjonalne okna drewniane.

Profesjonalne okna drewniane.

2 czerwca, 2017 0 przez Infopress

W czasie ostatnich kilkunastu lat, po okresie wzmożonego zainteresowania oknami PCV, do łask zaczęły wracać okna drewniane, przede wszystkim przez wzgląd na fakt wykonywania ich w najnowszych technologiach, gwarantujących bardzo dobre parametry techniczne, oraz wytrzymałość i estetykę. Obecnie okna drewniane produkowane są dokładnie tak samo jak i okna PCV, wobec czego, zastosowane w nich są także szyby podwójnie oraz potrójnie zespolone, gwarantujące niski poziom przepuszczalności cieplnej oraz dobry poziom izolacji akustycznej. Można więc powiedzieć, iż okna drewniane będą znów wracać systematycznie do użytku, aż przegonią na powrót okna z PCV. Ale czy aby na pewno?

Czy okna drewniane to najlepsze rozwiązanie?

Okazuje się jednak, iż zakupując okna drewniane będziemy musieli liczyć się z kilkoma dodatkowymi kwestiami, o których można od razu zapomnieć w przypadku okien z PCV. Przede wszystkim wymagać one będą okresowej konserwacji, polegającej na malowaniu ramy okiennej środkami ochronnymi do drewna. jest to niezbędne w celu zabezpieczenia drewna przed wchłanianiem wody pochodzącej z opadów atmosferycznych, oraz w celu zabezpieczenia ramy przed kornikami i innymi szkodnikami. Kupując okna drewniane warto także przyjrzeć się jakości drewna. Tutaj powinno być zastosowane drewno najwyższej jakości, suszone komorowo o praktycznie zerowym poziomie wilgotności, aby w toku eksploatacji nie doszło do jakichkolwiek odkształceń ramy okiennej. Najlepiej jeśli będą to okna drewniane wzmacniane wewnętrznie odpowiednimi prętami, które po dokręcenie szpanują całą konstrukcję i utrzymują ją w niezmienionej formie. Ewentualne odkształcenia pojawiające się z czasem można będzie spokojnie korygować poprzez dociąganie bądź też popuszczanie śrub szpanujących (podobnie jak gryf w gitarach elektrycznych). Niemniej jednak trzeba liczyć się z tym, iż zakup okien drewnianych pociąga za sobą konieczność poświęcenia większej im uwagi podczas ciągłej eksploatacji. W przypadku zaś okien PCV, wystarczy po prostu dbać o ich czystość.

Dobre jakościowo okna drewniane.

Przede wszystkim więc, ustaliliśmy, iż trzeba będzie inwestować a najlepszej jakości okna drewniane z bielskiej firmy Drew Dom, które zagwarantują nam maksymalne obniżenie poziomu ewentualnego odkształcania się. Zapewnią nam zminimalizowanie naszego czasu poświęconego na ich konserwację oraz utrzymanie w dobrym stanie technicznym. Tutaj, w tym szczególnym przypadku, nie warto szukać jakichkolwiek oszczędności na siłę, bowiem zakup niezbyt dobrze wykonanych okien, zemści się na nas natychmiastowo, w postaci poważnych problemów eksploatacyjnych, a to raczej jest coś, czego każdy z nas chciałby uniknąć. Jednym słowem, jeśli okna drewniane to tylko najwyższej klasy. W przeciwnym przypadku, jeśli nas po prostu na takie nie stać, o wiele lepiej jest zakupić okna z PCV, aby zapewnić sobie maksymalny poziom komfortu i wygody użytkowania.