Profesjonalne młoty hydrauliczne do koparek.

Profesjonalne młoty hydrauliczne do koparek.

12 czerwca, 2017 0 przez Infopress

W toku prowadzenia prac ogólnobudowlanych, szczególnie w przypadku robót ziemnych, bardzo często można napotkać na poważne przeszkody, jak chociażby ogromne kamienie w ternie górskim, których przekopanie wydaje się być praktycznie niemożliwe. Nawet mini koparka nie jest w stanie sobie z takimi głazami poradzić, wobec czego jedynym skutecznym sposobem wydaje się być rozbicie kamienia na drobne kawałki. W tym celu zaś, niestety nie da się zastosować ręcznych młotów pneumatycznych, bowiem są one po prostu zbyt słabe. Tutaj niezbędny się profesjonalny młot hydrauliczny do koparki o dużej sile uderzenia, który będzie w stanie skruszyć sporych rozmiarów głaz.

Profesjonalne młoty hydrauliczne.

Urządzenia tego typu, to specjalnie dostosowane do zabudowy w koparkach zamiast łyżki młoty hydrauliczne, podłączane do hydrauliki z koparki, zapewniające nam uderzenie na poziomie nawet powyżej 1000 J, a trzeba pamiętać, iż młoty pneumatyczne do użytku ręcznego osiągają moc uderzenia na poziomie 5-10 J. Generalnie rzecz więc biorąc różnica w efektywności pracy jest ogromna, a co za tym idzie, można przypuszczać, iż posiadanie takiego młota jest wielce korzystne. Praktycznie każda przeszkoda będzie pokonana, przy jego zastosowaniu, aczkolwiek trzeba także posiadać odpowiednią koparkę dopasowaną do młota. A może raczej na odwrót, bowiem kupując odpowiedni młot hydrauliczny do koparki, dostajemy od razu odpowiednią płytę montażowo-adaptacyjną która będzie dopasowana do modelu młota i posiadanej koparki. Trzeba jednak pamiętać, iż poszczególne młoty różnią się wielkością, wagą i ciśnieniem roboczym, toteż te największe młoty nie będą współpracować z minikoparkami, zaś te najmniejsze z koparkami dużymi. Trzeba tutaj precyzyjnie dopasować młot do typu posiadanej koparki, oraz najczęstszego zakresu naszych potrzeb w tym przypadku.

Użytkowanie młota hydraulicznego do koparki.

Bardzo istotną kwestią w eksploatacji młotów jest prostota ich montażu i demontażu. Wystarczy zamontować płytę adaptacyjną i podłączyć wszystkie przewody hydrauliczne, a młot gotowy jest do pracy. Przykładowym młotem ogólnego zastosowania może tutaj być młot hydrauliczny arrowhead r70, charakteryzujący się następującymi parametrami technicznymi:

  • Przeznaczony do koparko-ładowarek i minikoparek o masie 5-7 ton
  • Waga robocza młota: 210 KG
  • Średnica grota: 70 mm
  • Energia uderzenia: 1000 J
  • Ciśnienie robocze: 110 bar
  • Poziom hałasu w trakcie pracy: 118 dB
  • Częstotliwość uderzenia: 650-1400 l/min

Generalnie rzecz więc ujmując, trzeba powiedzieć, iż młoty hydrauliczne do koparek, zapewniają nam bardzo dobre parametry pracy, szczególnie w przypadku większych robót, gdzie trzeba sobie poradzić z poważniejszymi przeszkodami, jak chociażby głazy w ziemi, żelbeton, nawierzchnie asfaltowe itp. Próby pokonywania tego typu przeszkód przy użyciu ręcznych młotów pneumatycznych raczej z góry skazane będą na niepowodzenie.