Problemy z łysieniem a skuteczne przeciwdziałanie.

Problemy z łysieniem a skuteczne przeciwdziałanie.

3 stycznia, 2017 0 przez Infopress

Problemy z łysieniem stanowią bardzo poważną dolegliwość, dotyczącą praktycznie co trzeciego mężczyzny w wieku pomiędzy 25 a 45 rokiem życia. Co prawda u każdego przejawia się w zupełnie innym nasileniu, niemniej jednak w każdym przypadku natychmiast doprowadza do obniżenia poziomu komfortu życia. Warto więc przemyśleć kilka kwestii, i zastanowić się nad tym, czy nie lepiej od samego początku zadbać o to, aby nas nie dotknęły problemy z łysieniem, niż potem szukać cudownych specyfików, które raczej na niewiele się mogą zdać. Przyjrzyjmy się wobec tego problematyce tego zagadnienia i sprawdźmy czy możliwe jest skuteczne zapobieganie łysieniu u mężczyzn.

Wizyta u specjalisty.

Przede wszystkim zacząć należy od tego, aby w przypadku stwierdzenia choćby najmniejszych ubytków włosów, natychmiast zgłosić się na wizytę u trychologa. Jest to specjalista zajmujący się właśnie kondycją naszych włosów, wobec czego będzie mógł przeprowadzić odpowiednie badania mające na celu określenie rodzaju łysienia i sposobów przeciwdziałania temu procesowi.

Wielu mężczyzn wciąż powiela obiegową i jakże nieprawdziwą opinię, iż łysieją tylko ci panowie, którzy mają nadmiar testosteronu. Skutkiem tego też, w obiegowej opinii wychodzi na to, że łysienie jest skutkiem nadmiernej męskości. Jest to jednak absolutna nieprawda. Okazuje się, iż łysienie w dużej mierze jest cechą genetyczną i pojawia się niezależnie od ilości testosteronu. Łysienie pojawia się w przypadku obecności enzymu zwanego 5-alfa-reduktazą, która przekształca testosteron na DHT, a to jest hormon bezpośrednio wpływający na łysienie typu męskiego. Oczywiście do przyczyn trzeba także zaliczyć niedobry poszczególnych witamin. Zapobiec łysieniu można poprzez wdrożenie do swojej diety większej ilości pokarmów zawierających takie składniki jak: cynk, żelazo, selen, oraz witaminy z grupy E, C, B, F. Zapewniając sobie prawidłową ilość powyższych składników można skutecznie ograniczyć ryzyko łysienia.

Metody naturalne.

Oczywiście bardzo popularnym rozwiązaniem jest zastosowanie naturalnych metod leczenia i zapobiegania łysieniu. Można na przykład pod nadzorem trychologa zdecydować się na odpowiednio dobrane zioła na wypadanie włosów, których zadaniem jest wzmocnienie struktury włosa i prawidłowe jego odżywienie. Generalnie rzecz ujmując, można nawet stwierdzić, iż wszelkie leki ziołowe na wypadanie włosów charakteryzują się wysokim poziomem skuteczności ograniczania wypadania, a także potrafią skutecznie zatrzymać proces łysienia, wobec czego warto w tym przypadku, tak jak już o tym wspomnieliśmy, przede wszystkim udać się do specjalisty. Tylko poprzez prawidłowo dobraną terapię, także ziołową, możliwe będzie zatrzymanie procesu łysienia czy też nawet jego całkowite odwrócenie. Bagatelizując pierwsze oznaki łysienia, niestety narażamy się na to, iż w ciągu kilku najbliższych lat utracimy naszą piękną i bujną czuprynę, a co za tym idzie, także cały komfort życia i poczucia estetyczności swojego własnego wyglądu zewnętrznego.