Praca dla młodzieży – kolportaż ulotek

Praca dla młodzieży – kolportaż ulotek

8 lutego, 2015 0 przez Infopress

Kolportaż ulotek to niewątpliwe jedno z pierwszych doświadczeń dotyczących pracy wśród dość dużej grupy osób młodych. Oczywiście, każdy może pracować przy kolportażu, jednak zazwyczaj pracę tę chętniej wybiera młodzież. Jest to dobry sposób na zarobek dla osób które potrzebują elastycznych godzin pracy a nie czują się na siłach aby rozpocząć pracę w bardziej wymagających miejscach pracy. Jeżeli jesteś młodym człowiekiem który poszukuje pracy, to poświęć trochę czasu na przeczytanie tego artykułu – postaram się rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości dotyczącej pracy przy kolportażu ulotek

Kolportaż – elastyczny czas pracy

Wielką zaletą która przemawia za akurat tym rodzajem pracy jest brak szczególnych ram dotyczących czasu jej wykonywania. W dodatku – w tej pracy raczej mało prawdopodobne jest aby przypadło nam pracować przy kolportażu ulotek w nocy – więc osoby młode mogą spokojnie podjąć się takiej pracy. Oczywiście należy pamiętać że o taką pracę mogą się ubiegać osoby dopiero po szesnastym roku życia. Jeżeli masz mniej lat – nie przejmuj się, na Ciebie również przyjdzie czas i będziesz mógł rozpocząć pracę. Dzieciństwo również jest ważne, dlatego uważam że 16 rok życia to dobry próg. Kolportaż ulotek polega na roznoszeniu ich w różne miejsca – mogą to być domy lub bloki, ale również zachęcanie do pobierania ulotek na ulicy – czyli rozdawanie ich przechodniom. Warto jednak pamiętać, że rozdawanie na ulicy stosowane jest głównie w większych miastach, dlatego kolportaż ulotek w Krakowie może przebiegać inaczej niż na wsi lub na obrzeżach miasta. Tą kwestie ustalasz ze swoim pracodawcą.

Zarobki przy rozdawaniu ulotek

Jeżeli chodzi o zarobki to nie można określić jednoznacznie ile można zarobić – jest to uzależnione od pracodawcy a także ilości godzin/ilości ulotek którą uda nam się roznieść. Zazwyczaj jest to przedział od pięciu do dziesięciu złotych na godzinę. Możesz uważać że jest to mało, jednak biorąc pod uwagę swobodę pracy warto zastanowić się i ją podjąć – w końcu każdy ma marzenia, a czasem trudno prosić rodziców o pieniądze.

Kolportaż jako pierwsza praca

W dodatku – jeżeli chodzi o kolportaż ulotek to pracodawcy nie wymagają zazwyczaj żadnego doświadczenia, a więc jest to dobry start dla młodego człowieka który chce zdobyć nie tylko pieniądze a także doświadczenie zawodowe które jest przydatne w późniejszej karierze. Praca ta uczy także sumienności i pozwala nam poznać trochę zasady pracy zanim zdecydujemy się na pracę w pełnym wymiarze godzin. Nie oznacza to jednak że nie ma osób które pracują przy kolportażu ulotek na pełny etat – zdarzają się również takie osoby jeżeli praca spełnia wymagania pracownika. Chcę jednak podkreślić że nie jest to zawsze praca łatwa- czasem niestety przychodzi nam pracować w cięższych warunkach – są to oczywiście czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, upał czy nawet śnieg. W przypadku roznoszeniu ulotek na ulicy możemy się spotkać także z nieprzyjemnymi komentarzami niegrzecznych przechodniów którym chcieliśmy wręczyć naszą ulotkę. Jeżeli jednak takie kwestie nie są Ci straszne – warto spróbować i zatrudnić się w kolportażu ulotek. Możesz wysłać CV na stronie kolportaż-ulotek.com.pl i złapać swoją pierwszą pracę.