Porządne buty dla dzieci

Porządne buty dla dzieci

20 czerwca, 2017 0 przez adam_r

Jestem mamą trojga dzieci. Wszystkie moje dzieci ZAWSZE noszą porządne obuwie – to jest ten element stroju, na który NIGDY nie żałuję pieniędzy, bo uważam, że w porządnych butach dzieci przejdą całe życie bez wad stóp i wad postawy.

Cechy dobrych butów dziecięcych.

Łatwość założenia. Synek w przedszkolu sam sobie zakłada buty i nie ma mowy, aby ktoś mu pomógł. Stara się pokazać swoją samodzielność na różne sposoby, również przy zakładaniu czy zdejmowaniu bucików.Nieprzemakalność. Buty, które zakładam Synkowi przy deszczowej pogodzie, nie mogą przemiękać. Stopy mają być suche, bo wtedy i skarpetki trzeba zmieniać, i suszyć wnętrze bucików. Za dużo traciłabym czasu czy możliwości spacerowania. Wygląd. Buty to taki element stroju dziecka, że musi się jemu podobać. Wybierając buty, muszę brać pod uwagę akceptację Synka. Jeśli nie podobają się jemu pod jakimś względem, to szanuję jego zastrzeżenia i nie kupuję takich bucików. Synek ma tendencję do koślawienia stóp, więc za sugestią lekarza ortopedy kupuje profilaktyczne obuwie dla dzieci. Wygoda! To w zasadzie podstawowa sprawa. Zakładam Synkowi buty w sklepie i ma sobie trochę w nich pochodzić. Zwykle mówi mi, że albo są dobre, albo gdzieś go uwierają ale w dobie internetu większość rodziców kupuje buty bez przymierzenia. To proste wystarczy tylko dobrze zmierzyć stopę i zastosować się do zaleceń producenta. Materiał. Kupuję Synkowi tylko i wyłącznie buty z dobrych surowców. Nie ma mowy o plastikowych czy skóropodobnych butach. Mają być przewiewne, stopa ma oddychać  i nie pocić się. Sama mam delikatne stopy, więc mam wyobraźnię, jaka wymagająca jest stopa dziecka. Marka. Mam zaufanie do kilku marek a wiodących producentów butów na polskim rynku jak polskie buty danielki i nie skuszę się nigdy na nieznaną firmę z tanimi butami. Dobre buty mają swoją cenę i ja o tym wiem. Staram się nie oszczędzać na butach, bo buty to podstawa wygody na co dzień.

Jeszcze na koniec.

Trwałość. Jest ona bardzo potrzebna na długich spacerach. Skaczemy, biegamy, przechodzimy tor przeszkód i wchodzimy po wielu schodach. Trwałość jest ważna, by dana para butów starczyła na jeden sezon albo do wyrośnięcia z nich.