Porównanie efektywności grzejników kanałowych i ściennych.

Porównanie efektywności grzejników kanałowych i ściennych.

2 maja, 2019 0 przez Infopress

Rozwiązania w zakresie ogrzewania naszych domów i mieszkań, charakteryzują się różnym poziomem efektywności, czy też różnymi kosztami eksploatacyjnymi. Przede wszystkim trzeba będzie więc podjąć decyzję w oparciu o ten argument. Aczkolwiek trzeba tutaj wziąć pod uwagę także wiele innych czynników, aby ostatecznie zdecydować, które z tych dwu rozwiązań, będzie w naszym przypadku zdecydowanie najlepsze. Każde z nich bowiem będzie charakteryzować się innymi zaletami i wadami. Musimy więc zrobić wnikliwy przegląd wszystkich zalet oraz możliwości zastosowania poszczególnych rozwiązań, aby ostatecznie określić, czy w naszym domu lepszym rozwiązaniem będzie ogrzewanie ścienne, czy też kanałowe.

Zastosowanie grzejników kanałowych.

W pierwszej kolejności warto rozważyć tutaj zastosowanie grzejników kanałowych oraz związane z tym wymogi jak również zalety. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę z faktu tego, iż nie w każdym przypadku będziemy mieć możliwość zastosowania grzejników kanałowych. Tego typu technologia wymaga pewnych warunków technicznych w budynku. Najważniejszym parametrem jest tutaj grubość podłóg, bowiem grzejniki kanałowe będą grube na co najmniej 10 cm. Należy więc dysponować podłogami o grubości co najmniej 3 razy większej, aby wycięcie w nich kanałów na grzejniki nie naruszyło konstrukcji nośnej podłóg. Jeśli zaś chodzi o zalety, to będziemy mieć do czynienia z lepszym, bardziej efektywnym wykorzystaniem energii grzewczej. Do tego o wiele wyższy będzie też komfort termiczny, gdyż poprzez grzejniki kanałowe, pomieszczenia będą się szybciej rozgrzewać. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu odpowiednich wentylatorów wewnętrznych, które gwarantują utrzymanie przepływu powietrza na stałym poziomie, niezależnie od temperatury czynnika grzewczego.

Zastosowanie grzejników ściennych.

Grzejniki ścienne z kolei stanowią póki co najpopularniejsze rozwiązanie. Do ich zastosowania w zasadzie nie trzeba żadnych specjalnych wymagań spełniać. Nadają się idealni do każdego typu budynku, aczkolwiek zawsze trzeba je dobierać indywidualnie do charakterystyki energetycznej budynku. Prawidłowy wybór grzejników ściennych, zapewni dobre i komfortowe warunki cieplne w budynku. Oczywiście każdy producent grzejników ściennych będzie regularnie wdrażać innowacje technologiczne, aby zapewnić poprawę efektywności swoich grzejników. Dzięki temu na rynku regularnie pojawiają się nowoczesne rozwiązania technologiczne, które usprawniają przepływ powietrza przez strukturę grzejnika, zapewniając lepsze jego nagrzewanie się. Obecnie nawet grzejniki ścienne, są o wiele lepsze od starych technologii stosowanych w trym zakresie o 50%. Jest to więc w dalszym ciągu dobre rozwiązanie technologiczne w zakresie ogrzewania naszych domów i mieszkań, o czym warto pamiętać.