Pokój dla nastolatka

Pokój dla nastolatka

14 marca, 2021 0 przez Infopress

Młodzi ludzie, aby czuć się dobrze w domowym zaciszu, potrzebują odpowiednio zaaranżowanej przestrzeni. Jeśli jesteś rodzicem nastolatka i chcesz stworzyć dla niego miejsce do nauki oraz wypoczynku, powinieneś kompleksowo wyposażyć jego pokój. Na co szczególnie musisz zwrócić uwagę, wybierając meble do tego pomieszczenia? I których z nich nie może pod żadnym względem zabraknąć w pokoju dla nastolatka?

Solidny wypoczynek

Nastolatek, który większą część dnia spędza w szkole, uprawiając sport i ucząc się, musi porządnie się wysypiać. Dlatego urządzanie pokoju dla swojej pociechy zacznij od wyboru odpowiedniego łóżka. Postaraj się znaleźć takie, które będzie zarówno wygodne, jak i stylowe.

Pomyśl o klasycznym, eleganckim drewnianym łóżku. Będzie ono pasowało do pokoju urządzonego w niemal każdym stylu. Ponadto jeśli mebel ten będzie miał delikatne zdobienia (na przykład w postaci dekoracyjnych frezów czy pomysłowo wykończonego zagłówka) na pewno podniesie walory estetyczne pomieszczenia. Łóżko dla nastolatka nie może być też zbyt małe – najlepiej sprawdzi się model o wymiarach materaca 80×200 cm.

Komfortowe miejsce do nauki

Biurko to obowiązkowy element pokoju każdego nastolatka. Mimo że służy ono do nauki, to i w tym przypadku należy postawić na gustowne wyposażenie.
Jeśli urządzasz pokój dla dziewczynki, to wybierz urocze biurko z szufladami pod i na blacie. Efektownie wykończony mebel, ze stylowymi nogami i uchwytami będzie doskonale uzupełniał wystrój wnętrza.

Natomiast jasne, białe biurka w stylu skandynawskim to propozycja zarówno do pokoju chłopca, jak i młodej damy. Pojemne szuflady pozwolą pomieścić wszystkie przybory szkolne, zeszyty i inne młodzieżowe drobiazgi.

Przechowywanie w pokoju dla nastolatka

Jeżeli chcesz, aby pokój dla twojej pociechy wyglądał jak z żurnala, postaw na ekskluzywne meble dziecięce do przechowywania. Zdobione szafy i komody to strzał w dziesiątkę – zmieszczą się w nich ubrania, pościel i różne inne gadżety, bez których nie może obejść się nastolatek.

Nie zapomnij o wybraniu biblioteczki lub regałów na książki. Możesz postawić na nowoczesny mebel z asymetrycznie rozmieszczonymi półkami lub pozostać przy klasyce, czyli zdecydować się na elegancki model z szufladami. Pamiętaj jednak, aby regał taki był dosyć duży – musi znaleźć się w nim miejsce na wszystkie książki i podręczniki.

Jeśli chcesz znaleźć wyjątkowe meble do pokoju nastolatka, powinieneś przyjrzeć się ofercie sklepu BAMI. Wejdź na stronę http://www.bami.pl/ i przekonaj się, jak funkcjonalne, a zarazem gustowne może być wyposażenie stworzone z myślą o młodzieży.