Podróże – moja pasja

Podróże – moja pasja

17 marca, 2015 0 przez Infopress

Wszyscy mamy prawo mieć swoje hobby, swoją pasję, której w całości się oddajemy i której bez reszty się poświęcamy. Praktycznie każdy z nas ma coś takiego, co uwielbia robić i co mógłby robić godzinami, oczywiście pod warunkiem, że miałby na to czas. Niektórzy kolekcjonują znaczki – uwielbiają jednak często powracać do swoich kolekcji, podziwiać je, zastanawiać się nad sposobem, by je powiększać. Inni, bardzo często są to mężczyźni, lubią posiedzieć nad jeziorem czy stawem i w spokoju i ciszy połowić ryby. I choć kobietom wydaje się to nudne i w ogóle niekonstruktywne, to jednak żaden mężczyzna nie stwierdzi, że łowienie ryb jest zajęciem bezsensownym. Panie, z drugiej strony, interesują się modą lub kosmetologią, czego z olei nie rozumieją panowie, dla których jest tak zwany „czeski film” albo nawet inaczej – „czarna magia”. Podróżowanie to również rodzaj hobby, które posiada wiele osób. Nawet wśród czytelników niniejszego artykułu znalazłoby się zapewne sporo osób, które będą twierdzić, że podróżowanie to najlepsza rzecz na świecie i że nigdy w życiu nie zamieniliby tej pasji na jakąkolwiek inną, bo to właśnie tej w każdej wolnej chwili bez reszty się oddają.

Wyjazdy nie tylko w wakacje

To oczywiście wakacje są czasem, podczas którego zdecydowana większość z nas wyjeżdża, zwiedza różne miejsca, odwiedza znajomych czy po prostu jedzie odpocząć z ukochanymi osobami czy też w samotności. Jak mówi nam jeden z artykułów w serwisie Travelovo.com.pl:

wakacje to czas wyjazdów i temu nie da się zaprzeczyć. Spędzenie wakacji w domu wiąże się z brakiem odpoczynku i relaksu. Zostając podczas wakacji w domu odbieramy sobie szansę zwiedzenia nowych, ciekawych miejsc, odprężenia się i oderwania od szarej rzeczywistości.

link do źródła – http://www.travelovo.com.pl/wakacje-na-mazurach/

Jednak osoby, dla których podróżowanie jest prawdziwą pasją korzystają z okazji do wyjazdów znacznie częściej – robią to wtedy, kiedy tylko mogą niezależnie od tego, czy wybierają się gdzieś tylko na jeden dzień, czy na miesiąc.

Bez podróży nie można żyć!

Wyskok na Mazury na jedną noc? Wylot na weekend za granicę? Dla podróżników te rozwiązania nie wydają się tak bezsensowne, jak dla osób, które mają raczej inne pasje. Podróżnicy skorzystają z każdej wolnej chwili, by gdzieś pojechać i zobaczyć coś ciekawego, bo dla nich życie na walizkach w ogóle nie jest męczące, a wręcz przeciwnie – to właśnie jest dla nich prawdziwy sens życia. Inni powiedzieliby, że taki wyjazd na jeden dzień kompletnie nie ma sensu – po co gdziekolwiek jechać, skoro już nazajutrz trzeba będzie wracać, trzeba będzie znowu pokonywać sporo kilometrów, by nie móc nawet po powrocie odpocząć, tylko od razu udać się do pracy i wrócić do normalnego trybu życia? Jeśli już jechać na wakacje, na urlop, to przynajmniej na kilka dni. Brzmi rozsądnie? Nie dla podróżników? Dla nich każda okazja jest dobra. To ludzie, którzy nie potrafią zbyt długo usiedzieć w jednym miejscu i nie szukają powodu, by nie pojechać gdzieś, gdzie pojechać chcą – szukają raczej sposobu, by zorganizować wyjazd tak, by się udał, a oni sami aby byli z niego jak najbardziej zadowoleni.