Olej z czarnuszki jako skuteczny lek na alergie.

Olej z czarnuszki jako skuteczny lek na alergie.

30 kwietnia, 2018 0 przez Infopress

Leczenie wszelkiego rodzaju dolegliwości alergicznych, wymaga zastosowania odpowiednich środków medycznych o charakterze przeciwhistaminowym. Chodzi tutaj przede wszystkim o zablokowanie wydzielania histaminy przez organizm, co jest główną przyczyna negatywnych odczuć towarzyszących wszelkiego rodzaju chorobom alergicznym. Lekarstwem stosowanym w tym przypadku zdecydowanie najczęściej jest cetyryzna, aczkolwiek możemy także wykorzystać olej leczniczy z nasion czarnuszki siewnej, który charakteryzuje się zbliżonym do cetyryzyny działaniem, co też zostało udowodnione licznymi badaniami naukowymi. Zobaczmy zatem jak wygląda skuteczność działania oleju z czarnuszki oraz jak należy zażywać ten preparat, aby osiągnąć odpowiednio zadowalający efekt leczenia.

Działanie oleju leczniczego z czarnuszki.

Olej leczniczy z nasion czarnuszki siewnej, charakteryzuje się przede wszystkim działaniem przeciwhistaminowym. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Medycznym Jamshoro w Pakistanie, na tamtejszej Katedrze Farmakologii, dowiodły, iż jest on tak samo skuteczny, jak stosowana powszechnie w tym zakresie cetyryzyna. Przeprowadzono badania na 40 osobach chorych na sezonowy nieżyt nosa. W wyniku okazało się, iż 80% osób przy zażywaniu cetyryzyny odczuło pozytywny wpływ i ograniczenie negatywnych dolegliwości, zaś w przypadku oleju z czarnuszki było 76% badanych. Można więc powiedzieć, iż wyniki są do siebie bardzo zbliżone. Niemniej jednak ponad połowa osób korzystających w tym przypadku z cetyryzyny, uskarżała się na negatywne dolegliwości takie jak osłabienie, zmęczenie czy też uczucie senności, zaś w przypadku kiedy stosowały olej z czarnuszki, takowych dolegliwości nie odnotowano. Można więc wyciągnąć wnioski, iż leczenie z zastosowaniem oleju z czarnuszki jest bezpieczniejsze dla naszego organizmu i nie wywołuje negatywnych skutków ubocznych.

Dawkowanie i pozyskiwanie oleju z czarnuszki.

Oczywiście musimy tutaj pamiętać także o tym, aby w pierwszej kolejności pozyskać odpowiednio przygotowany olej z czarnuszki w kapsułkach, bowiem w tej formie jest to najlepiej i najszybciej przyswajalny lek. Tego typu preparat można zakupić na przykład w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza a nazywa się on Alerbon. Jego dawkowanie powinno być ustalone na 3x dziennie 1 lub 2 kapsułki, w zależności od siły objawów alergicznych. Warto tutaj także wspomnieć, iż olej leczniczy z czarnuszki będzie także skutecznie wpływać na regulację pracy trzustki, jak również na zwalczanie pasożytów jelitowych. Jest to więc lek stosunkowo kompleksowy, który możemy wykorzystywać nie tylko w przypadku leczenia alergii, ale także w wielu innych sytuacjach i komplikacjach zdrowotnych. Przede wszystkim jednak jest to lek nie wywołujący żadnych negatywnych skutków ubocznych, a więc jego stosowanie jest w stu procentach bezpieczne.