Odzież odpowiednia na polowanie.

Odzież odpowiednia na polowanie.

20 września, 2016 0 przez Infopress

Nie da się ukryć, iż jednym ze zdecydowanie najistotniejszych czynników, wywierających bardzo silny wpływ na efektywność w czasie polowania jest dobrze dobrana odzież myśliwska. To od niej przecież zależne będzie to, czy myśliwy będzie czuł się wystarczająco komfortowo i bezpiecznie podczas przedzierania się przez leśne ostępy. Dlatego też, należy tutaj zadbać o to, aby odzież była w stanie zagwarantować myśliwemu pełne poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu na wysokim poziomie. Zobaczmy w takim razie, jakie na chwilę obecną będziemy mieli możliwość w kwestii zakupu odzieży myśliwskiej, oraz które marki są godne naszej uwagi.

Zestawy odzieży myśliwskiej.

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w większości przypadków jest zakup gotowego zestawu odzieży myśliwskiej, bowiem nie trzeba w takich okolicznościach niczego do siebie dopasowywać. Zestaw odzieży będzie składać się przede wszystkim z kurtki oraz spodni myśliwskich, aczkolwiek niektóre z nich będą obejmować także czapkę, rękawice, czy też bieliznę termiczną. Jeśli zaś o producentów chodzi to najpopularniejszymi są tutaj przede wszystkim wytwórcy zagraniczni, tacy jak: Jahti Jakt, Harkilaa, Fjall Raven, ale też krajowi, tacy jak chociażby firma Graff. Generalnie rzecz biorąc, najważniejszą kwestią jest tutaj jakość zastosowanych materiałów oraz ich parametry technologiczne, bowiem te aspekty będą przekładać się na wygodę i komfort eksploatacji odzieży myśliwskiej.

Zestaw odzieży Jahti Jakt

Wśród wspomnianych wyżej producentów, Jahti Jakt, zasługuje na naszą specjalną uwagę, przede wszystkim przez wzgląd na dostarczane zestawy odzieży myśliwskiej. Chodzi nam tutaj przede wszystkim o to, iż praktycznie wszystkie zestawy ubrań Jahti Jakt charakteryzują się bardzo wysokim poziomem jakości w każdej niemal kwestii. Można wręcz powiedzieć, iż jest to zupełnie nowa jakość podczas każdego polowania. Dla przykładu zestaw odzieży NOWIND GREEN, charakteryzujący się nowoczesnym materiałem składających się z trzech warstw. Jest to materiał typu soft shell, nieprzepuszczający wiatru, dzięki czemu nawet w bardziej wietrzne dni możliwe jest pełne zachowanie komfortu termicznego myśliwego. Membrana materiału jest w pełni wodoodporna, zaś sam materiał podatny jest na rozciąganie co znacznie poprawia komfort podczas eksploatacji. Dodatkowo zestaw wykonany jest w taki sposób, iż na łokciach, kolanach i kieszeniach znajdują się odpowiednie wzmocnienia poprawiające wytrzymałość odzieży nawet w bardzo trudnych warunkach polowania. Można więc całkiem śmiało powiedzieć, iż jest to zestaw ubrań na miarę profesjonalnego myśliwego. Jednym słowem warto zaufać firmie Jahti Jakt, mimo, iż wspominany wyżej zestaw odzieży będzie nas kosztować aż 1139 PLN. Niemniej jednak w zamian za tak duże pieniądze otrzymamy naprawdę solidną odzież na polowanie w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach terenowych.