Odzież myśliwska w zestawach.

Odzież myśliwska w zestawach.

1 czerwca, 2016 0 przez Infopress

Kupno odzieży myśliwskiej dostosowanej do eksploatacji w trudnych warunkach terenowych to z reguły dość poważny wydatek, wobec czego też, można powiedzieć iż myślistwo jest raczej przeznaczone dla osób z nieco lepszym zapleczem finansowym. Oczywiście kupując umiejętnie, starannie dobierając poszczególne elementy odzieży będzie możliwe poczynienie pewnych oszczędności, tak samo jak w przypadku zakupu całego kompletu odzieży, gdzie ceny także będą z całą pewnością niższe. Sprawdźmy wobec tego jak prezentuje się to wszystko w kwestiach cenowych, aby przekonać się, czy myślistwo rzeczywiście będzie przeznaczone dla ludzi bardziej zamożnych, czy też każdy będzie mógł sobie pozwolić na taką pasję.

Koszty poszczególnych elementów odzieży myśliwskiej.

Chcąc w pełni wyposażyć się w dobrej jakości odzież myśliwską, niestety trzeba będzie liczyć się ze stosunkowo sporymi wydatkami. Poniżej prezentujemy podstawowe i niezbędne elementy odzieży myśliwskiej wraz z widełkami cenowymi. Oczywiście ceny są tutaj uśrednione a pozyskiwane z wielu różnych sklepów myśliwskich (np. nalowy.pl, dolasu.pl).

  • Buty myśliwskie: przedział cenowy od 200 do 1000 PLN
  • Kurtka myśliwska: przedział cenowy od 450 do 2500 PLN
  • Spodnie myśliwskie: przedział cenowy od 450 do 1800 PLN
  • Koszula myśliwska: przedział cenowy od 80 do 900 PLN
  • Czapka myśliwska: przedział cenowy od 80 do 250 PLN
  • Bielizna termiczna: przedział cenowy od 200 do 500 PLN

Jak więc widać, nawet wybierając najtańsze elementy ubioru myśliwego trzeba będzie pogodzić się koniecznością wydatkowania kilku tysięcy złotych, a co dopiero w przypadku doboru wszystkich elementów odzieży z górnej półki cenowej i jakościowej. Tutaj możemy dojść nawet do 10 tysięcy złotych za jeden tylko komplet odzieży myśliwskiej.

Zestawy odzieży myśliwskiej wychodzą taniej.

Oczywiście jeśli dobrze poszukamy w sklepach, szczególnie tych internetowych będziemy mogli dokonać zakupu zestawu odzieży myśliwskiej w o wiele bardziej przystępnych cenach. Kupując na przykład zestaw składający się z kurtki i spodni myśliwych możemy zmieścić się całkiem śmiało w przedziale cenowym do kilkuset złotych. Oczywiście buty niestety trzeba będzie dokupić całkiem osobno, niemniej jednak w większości przypadków akurat obuwie zawsze będzie najbardziej kosztowne, a jednocześnie najbardziej istotne w całym wyposażeniu, bowiem to właśnie obuwie wpływa w dużej mierze na komfort poruszania się w trudnych warunkach terenowych, jakie z reguły mają miejsce w czasie polowania. Pozostałe elementy nie są już tak kosztowne jak sama kurtka i spodnie i oraz buty, toteż ich pojedynczy zakup nie będzie aż tak dużym wydatkiem. Jednym słowem można powiedzieć, iż zestawy odzieży myśliwskiej będą bardzo dobrym rozwiązaniem, szczególnie dla tych pasjonatów myślistwa, którzy nie dysponują zbyt wielkim zapleczem finansowym, a także chcieliby mieć możliwość zakupu dobrej jakościowo odzieży na polowania.