Odzież idealna na wyprawy leśne.

Odzież idealna na wyprawy leśne.

14 września, 2018 0 przez Infopress

Wyprawa do lasu, niezależnie w zasadzie od jej celu, wymaga od nas odpowiedniego podejścia do kwestii doboru odzieży. Chodzi tutaj głównie o nasze dobre samopoczucie, bezpieczeństwo i komfort termiczny. Warto w tym celu skorzystać z najlepszej, dostępnej odzieży, choć oczywiście do wyjścia na grzyby nie będziemy od razu stosować profesjonalnej odzieży myśliwskiej, bowiem ta stworzona jest z myślą o jeszcze większych trudnościach i wymaganiach. Tutaj wystarczy solidna odzież outdoorowa, którą będziemy mogli zakupić zarówno w sklepach typowo turystycznych, jak i w typowych sklepach myśliwskich. Trzeba jednak dobrze się rozejrzeć, aby ostatecznie dokonać rozsądnego zakupu, w rozsądnej cenie.

Jak się ubrać na wyprawę do lasu?

Przede wszystkim, musimy tutaj zadbać o odpowiednie obuwie. Jest to element zdecydowanie najważniejszy, bowiem to właśnie nasze nogi będą w lesie narażone na największe zagrożenia. Musimy pamiętać o wszystkich wystających gałęziach, korzeniach, ostrych kamieniach, a także o wszystkich szkłach i gwoździach pozostawionych przez lekkomyślnych ludzi. To są bardzo realne i poważne zagrożenia dla naszych stóp, toteż solidne obuwie z grubą podeszwą będzie tutaj absolutną podstawą bezpieczeństwa naszych nóg.

Potem warto jeszcze zastanowić się nad resztą ubioru, szczególnie jeśli do lasu wybieramy się wczesną wiosną lub jesienią. Są to pory roku, w czasie których będziemy mieć do czynienia z dość kapryśną pogodą, i nawet jeśli przy wyjściu było słonecznie i ciepło, za kilka chwil może się zrobić mniej przyjemnie. Warto na takie okazje mieć ze sobą uniwersalny ciepły polar na wycieczki do lasu, który zagwarantuje nam komfort termiczny w razie załamania pogody. Koszt zakupu do najbardziej wygórowanych nie będzie należał, a z cała pewnością taki polar przyda się nam zarówno podczas wypraw do lasu, jak również na przykład na wycieczki w góry. Jednym słowem jest to rozsądna inwestycja, na którą warto się skusić.

Profesjonalne ubranie do lasu.

Jeśli jednak nieco częściej chodzimy do lasu, na przykład na grzyby, warto zaopatrzyć się w nieco lepszą odzież. Tutaj zaś zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie odzież typowo myśliwska. W końcu jest to odzież projektowana z myślą o zabezpieczeniu myśliwego w wyjątkowo trudnych warunkach na polowaniach, a co za tym idzie, w trakcie wypraw na grzyby sprawdzi się tym bardziej. Oczywiście najlepsza będzie tutaj Harkila, czyli ekskluzywna marka odzieży myśliwskiej, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę, iż większość potencjalnych grzybiarzy nie będzie dysponować funduszami na zakup zestawy odzieży tej marki. W zdecydowanej większości przypadków będą wybierane zestawy odzieży z półki średniej, czyli takie, które można będzie zakupić już za kilkaset złotych. Choć trzeba przyznać, iż niejednokrotnie zdarzało się widywać grzybiarzy, wykorzystujących odzież marki Harkila, Fjall Raven, czy też nawet Jahti Jakt. Z całą pewnością będzie to odzież klasowa, zapewniająca maksymalnie wysoki poziom komfortu podczas wypraw leśnych, a przede wszystkim gwarantująca najwyższy poziom bezpieczeństwa.