Oczyszczanie ziemi budowlanej.

Oczyszczanie ziemi budowlanej.

13 lipca, 2021 0 przez Infopress

Prawidłowe oczyszczanie ziemi budowlanej to bardzo ważna kwestia przy realizacji każdej budowy domu jednorodzinnego. Musimy tutaj bowiem pamiętać, iż w pierwszej kolejności zdarta jest wierzchnia warstwa humusu, który odkładamy na bok w celu późniejszego wykorzystania. Dopiero potem przygotowuje się fundamenty, czy też ewentualne usuwanie warstwy gliny. Odzyskany w ten sposób humus, następnie wykorzystujemy do wykończenia obejścia domu czy tez ogrodu. Zanim jednak do tego dojdzie, musimy go starannie oczyścić z kamieni, korzeni i innych zanieczyszczeń. Jednym słowem, trzeba powiedzieć, iż oczyszczanie ziemi budowlanej będzie istotne, przede wszystkim ze względu na późniejsze jej wykorzystanie przy wykańczaniu obejścia domu.

Jak przeprowadzić oczyszczanie ziemi budowlanej?

Aby oczyszczanie ziemi budowlanej było jak najbardziej wydajne, należy zastosować odpowiednia technologię. W tym zakresie, jeśli ziemia budowlana jest składowana na placu budowy i będzie tam wykorzystana, najlepszym rozwiązaniem będzie łyżka do przesiewania ziemi budowlanej. Jest to specjalnie skonstruowana łyżka do koparki, wyposażona w odpowiednio dopracowany mechanizm przesiewacza. Składa się on ze specjalnych zębatek z tworzywa sztucznego, precyzyjnie na siebie nachodzących. Rozstaw pomiędzy zębatkami jest regulowany, dzięki czemu możemy uzyskać różne frakcje przesiewanego materiału. Pozwala to także na zastosowanie łyżki do przesiewania innych materiałów, takich jak chociażby odpady bądź gruz budowlany. Zdecydowanie najczęściej jednak, z pomocą tego typu narzędzia, realizuje się oczyszczanie ziemi budowlanej.

Proces oczyszczania ziemi.

Sam przebieg oczyszczania jest w tym przypadku banalnie prosty i wręcz oczywisty. Do łyżki nabieramy zmagazynowany humus, po czym umieszczamy łyżkę w miejscu, w którym chcemy składować już oczyszczony humus. Możemy oczywiście pozycję łyżki zmieniać, tak, aby automatycznie rozrzucać oczyszczony humus po terenie, na którym będzie następnie wykorzystany. Uruchamiając mechanizm przesiewacza wprawiamy w ruch zębatki, które przepuszczają w dół drobniejsze frakcje humusu, zatrzymując większe kamienie i korzenie. Jest to więc praca prosta i nie wymagająca. Co zaś najważniejsze, można cały proces przeprowadzić szybko, sprawnie i bezpośrednio na placu budowy, bez konieczności przewożenia humusu do przesiewaczy bębnowych

Można więc powiedzieć, iż oczyszczanie ziemi budowlanej z zastosowaniem łyżki do przesiewania, jest rozwiązaniem zdecydowanie najbardziej optymalnym. Warto więc z niego korzystać, jeśli tylko mamy zapotrzebowanie na przesiewanie ziemi budowlanej.

Podsumowanie.

Należy tutaj więc podkreślić, iż oczyszczalnie ziemi budowlanej, w większości przypadków, najlepiej realizować z zastosowanie przesiewacza na koparkę. Jest to urządzenie gwarantujące odpowiednią wydajność oraz jakość procesu przesiewania. Dzięki temu też, w stosunkowo krótkim czasie, będziemy mogli oczyścić cały niezbędny humus budowlany.