Nowoczesny trekking TMB.

Nowoczesny trekking TMB.

16 czerwca, 2019 0 przez Infopress

Wśród różnorodnych opcji na wyprawy trekkingowe, w ostatnim czasie, jedną z bardziej popularnych jest trekking TMB, czyli trekking dookoła Mont Blanc. Jest to bardzo ciekawa i atrakcyjna wyprawa, w ramach której będziemy poruszać się w bezpośrednim sąsiedztwie największego szczytu Alp czyli Mont Blanc (4808,72 m n.p.m.). Jest to wycieczka obfitująca w niesamowicie ciekawe atrakcje. Zapewnia nam maksymalny poziom wypoczynku i relaksu, przy odpowiednim poziomie aktywności fizycznej. Można powiedzieć, iż jest to bardzo przystępna forma trekkingu, bez jakichkolwiek specjalistycznych wymagań. Nie potrzeba nam sprzętu alpinistycznego ani też wyjątkowych umiejętności alpinistycznych.

Najważniejsze atrakcje na trasie trekkingu TMB.

Jako, że tego typu wyprawa z reguły zajmuje nam kilka dni, toteż możemy liczyć na to, iż poza samym marszem w górskiej scenerii będziemy odwiedzać rozliczne miejsca o wysokim poziomie atrakcyjności turystycznej. Oczywiście będzie nocować w górskich schroniskach, jak i w hotelach. Najczęściej będą to hotele najsłynniejsze alpejskiej miejscowości czyli Chamonix. W większości przypadków na początek trasy turystycznej, każdego dnia, będziemy dostawać się autokarem. Dojazdy będą krótkie, a czasami, na przykład po noclegu w schronisku, nie będzie ich po prostu w ogóle. Będziemy mogli także wejść do wnętrza lodowca, czy też skorzystać z możliwości przejazdu górską kolejką linową na wysokości 3842 m n.p.m. Do tego, dla tych najbardziej odważnych, zawsze pozostaje jeszcze opcja lotu paralotnią nad doliną Chamonix. Atrakcji więc z całą pewnością nam tutaj nie zabraknie. Ostatecznie, w ramach relaksu po ciężkim dniu na szlaku, zawsze możemy skorzystać z hotelowych atrakcji. Do tego będziemy mieć okazję skorzystania z basenów termalnych w Pre-Saint_Didier. Tych samych, z których korzystali już rzymianie.

Przygotowanie do wyprawy na trekking TMB.

Niezależnie od tego, że trekking TMB nie należy do najtrudniejszych, to jednak przygotować się odpowiednio trzeba. Tak samo jak do każdej trasy, należy zadbać o prawidłowe wyposażenie na szlak, jak i o pewne przygotowanie w zakresie kondycji, siły czy też wydolności organizmu.

W kwestii niezbędnego wyposażenia, to przede wszystkim trzeba mieć ze sobą solidny i nieprzemakalny plecak. Najlepiej o pojemności około 40 litrów. Umożliwi nam to swobodne przemieszczanie naszego ekwipunku, w których znajdują się rzeczy takie jak: apteczka, latarka, nóż, pojemniki na wodę i suchy prowiant, oraz ewentualnie dodatkowa bielizna na zmianę. W plecaku będziemy także transportować dodatkowe elementy odzieży.

Trzeba także pamiętać o kwestii ubrania w góry, należy prawidłowo przygotować się w zakresie posiadanej odzieży. Tutaj nie ma miejsca na żarty i oszczędności. Brak odpowiedniej odzieży jest najczęstszą przyczyną górskich wypadków. Pogoda w górach zmienia się dość szybko, toteż będąc na szlaku należy być na tę ewentualność przygotowanym.