Naturalnie wędzone wędliny dostępne on-line

Naturalnie wędzone wędliny dostępne on-line

23 maja, 2021 0 przez Infopress

Wędliny są jednym z produktów najczęściej goszczących na naszych stołach. Każdy z nas ma na pewno swój ulubiony rodzaj, jednak na szczególną uwagę zasługują szynki wędzone. Mają one bez wątpienia najbardziej głęboki smak i są niezwykle aromatyczne. Wędzona szynka idealnie zagra więc pierwsze skrzypce na kanapce z chrupiącym pieczywem, ale sprawdzi się nie tylko w tej roli. Gdzie jednak kupić dobre jakościowo wędliny tradycyjne? Jaki rodzaj wybrać?

Właściwości wędzonych wędlin

Ważną zaletą spożywania wędzonych produktów jest przede wszystkim dostarczenie organizmowi cennych substancji odżywczych. Proces wędzenia pozwala zachować wartości mięsa dużo lepiej niż smażenie czy gotowanie. W porównaniu z innymi wędlinami szynka wędzona charakteryzuje się sporą zawartością żelaza, białka, witaminy B1 i wody. Zawiera też dawkę magnezu, fosforu i potasu. Potrawy takie zawierają też małą ilość czystego tłuszczu. Podczas wędzenia wytapia się on i częściowo skapuje z wiszących na hakach wyrobów. Pozostała ilość przesiąka przez mięso i nadaje mu bogaty smak i aromat, bo to właśnie tłuszcz jest nośnikiem dla zapachu dymu i przypraw.

Gdzie kupić najlepszą wędlinę?

Obecnie szynki i inne rodzaje mięs są szeroko dostępne praktycznie w każdym sklepie. Niestety, w większości przypadków ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Do ich wyprodukowania używa się wielu konserwantów i innych niepotrzebnych, a co gorsze szkodliwych dla zdrowia dodatków. Coraz więcej z nas zauważa również, że z roku na rok pogarsza się smak oferowanych nam mięs. Na szczęście nadal istnieją miejsca, gdzie możemy znaleźć prawdziwe, swojskie wędliny, a jednym z nich są delikatesy online U Fukiera. Powstały one jako zwieńczenie 30 lat istnienia restauracji o tej samej nazwie, którą swoim nazwiskiem sygnuje Magda Gessler, a tej niezwykłej postaci nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wizytówką tego miejsca jest niezwykła dbałość nie tylko o jakość, ale i o pochodzenie produktów. Chociaż stacjonarnie delikatesy znajdują się w Warszawie, to nie tylko mieszkańcy stolicy mogą skorzystać z ich bogatej oferty. Obecnie produkty z ich asortymentu możemy kupić przez internet, więc najlepsze wędliny domowe i nie tylko mogą bez problemu znaleźć się w kuchniach w całym kraju.

Jakie wędliny wędzone warto wybrać?

Jednym z najważniejszych produktów w każdej polskiej kuchni jest wędzona szynka, której nie zabrakło również w ofercie delikatesów U Fukiera. Znajdziemy tam prawdziwą, wiejską szynkę wędzoną na drzewie owocowym. Jest ona idealnie doprawiona, dzięki czemu ma nie tylko niepowtarzalny smak, ale dodatkowo pachnie jak wędlina babci. Warto też zwrócić uwagę na takie wędzone specjały jak baleron, parzony boczek czy marynowany w liściach laurowych schab. Poza wędlinami w delikatesach znajdziemy również genialne kiełbasy czy pasztety, a nawet produkty idealne na grilla.