Najpopularniejsze wina argentyńskie – przegląd

Najpopularniejsze wina argentyńskie – przegląd

21 czerwca, 2021 0 przez Infopress

Uprawa winorośli sięga już czasów starożytnych. Dziś walory wina doceniają koneserzy na całym świecie.
Mało kto zdaje sobie sprawę, że Argentyna to jeden z największych producentów wina na świecie. W Ameryce Południowej zaś to największy gracz, jeżeli chodzi o produkcję tego trunku. Zdecydowana większość wina przeznaczona jest na rynek krajowy.

Czy pierwsze skojarzenie, jakie przyszło Ci do głowy związane z Argentyną to wołowina? To dobry kierunek. Argentyna słynie z wybornej wołowiny. Prawdopodobnie najlepszej na świecie. Dobra wołowina zaś, nie może obejść się bez towarzystwa czerwonego wina.

Wina argentyńskie

Na terenie Argentyny uprawia się liczne odmiany winogron. Większość szczepów przywieźli do kraju imigranci z Hiszpanii (tempranillo), Włoch (sangiovese) czy Francji (malbec).

Ponad połowę krajowego wina, produkowane jest w prowincji Mendoza. To serce argentyńskiego przemysłu winiarskiego. Charakterystyczne dla niej są czerwona wina ze szczepu malbec. Cabernet, sauvignon czy tempranillo to również dobra wywodzące się z tego regionu.

Wszystkie prowincje winiarskie Argentyny skupione są w wąskim pasie na zachodzie kraju. Wciśnięte między dolinę Cafayete, a Patagonię. Są to półpustnne ziemie, nawadniane przez andyjskie wody.
Wina z Argentyny to przede wszystkim różnorodność. Zachwyć się nią również Ty! Wybierz się w podróż po winiarskich regionach Argentyny. Przekonaj się, że wina argentyńskie to subtelny, aksamitny smak i mocny aromat.
Malbeca uprawiana jest niemal we wszystkich regionach, bez względu na warunki klimatyczne. Szczep ten to absolutna gwiazda wśród argentyńskich winiarzy.

Drugą co do częstotliwości występowania odmianą jest bonarda. Dalej to pinto noir, merlot czy tempranillo.

Najpopularniejszą, wśród białych odmian jest kwiatowy torrontes. Słynie z niego górski region Cafayette. Inne, znane w Argentynie białe odmiany to chardonnay, ugni blanc czy sauvignoin blanc.

Podróż online po winach Argentyny

Daj się zaprosić na odkrywanie smaków argentyńskich win. Sklep online z winami winoland.com to najlepsze importowane z całego świata wina. Spróbuj Pelleriti Reserve Chardonnay. Poczuj bukiet dojrzałego jabłka, moreli i brzoskiwni. Swieże owoce i lekka kwasowość to idelany wybór do owoców morza i ryb.

Chcesz zaprosić ukochaną osobę na piknik przy zachodzie słońca? Idelanym towarzyszem będzie Luigi Bosca Pinot Noir Signature. Aromat truskawek i czarnych porzeczek z delikatną nutą cynamonu. Idealnie podkreśli smak dań mięsnych. To tylko kilka z naszych sztandarowych argentyńskich win. Znajdź coś dla siebie na winoland.com i odkryj nieznane.