Marmurowe i granitowe elewacje domów jednorodzinnych.

Marmurowe i granitowe elewacje domów jednorodzinnych.

29 listopada, 2016 0 przez Infopress

Elewacja domu to bardzo ważny jego element, nie tylko ze względu estetycznego, ale także ze względów technicznych. Stanowi ona bowiem dość poważne zabezpieczenie murów budynku przed wilgocią, czy też działaniem innych warunków atmosferycznych, a co za tym idzie, warto tutaj jednak zwrócić szczególną uwagę na kwestię tego z jakiego materiału będzie wykonana. Do zdecydowanie najlepszych rozwiązań należy tutaj bez wątpienia zaliczyć elewacje wykonane z naturalnego kamienia, który zawsze będzie charakteryzować się o wiele lepszymi parametrami technicznymi niż materiały sztuczne, choć trzeba przyznać, iż cena także będzie wiele wyższa.

Elewacja z granitu i marmuru.

Jednymi ze zdecydowanie najlepszych materiałów, z których można wykonać naturalną, kamienną elewację będą rzecz jasna kamienie takie jak granit czy też marmuru. W przypadku marmuru z całą pewnością osiągniemy wyższy poziom estetyki, zaś w przypadku granitu wyższą odporność i wytrzymałość. Dlatego też, powinniśmy w tym szczególnym przypadku pamiętać o tym, aby w pierwszej kolejności starannie przeanalizować swoje w tym zakresie potrzeby, a dopiero potem dokonywać wyboru. Warto także pamiętać, iż granit, który w kwestii estetyki niewiele ustępuje marmurowi, jest jednak dużo tańszy, toteż w wielu przypadkach może się okazać rozwiązaniem nieco lepszym. Niezależnie jednak od tego na jaki rodzaj materiału się tutaj zdecydujemy, ważne jest to, iż elewacje kamienne z marmuru i granitu z całą pewnością w bardzo wyraźny sposób podniosą estetykę zewnętrzną budynku oraz wpłyną na dodatkowe zabezpieczenie murów przed działaniem warunków atmosferycznych. Jest to szczególnie istotne, bowiem wystarczy naprawdę silniejsze gradobicie, a wszystkie tynki strukturalne oparte na kleju i styropianie są natychmiast uszkodzone.

Zamawiamy realizację elewacji kamiennej.

Aby jednak ostatecznie móc cieszyć się z kamiennej elewacji naszego budynku musimy w pierwszej kolejności znaleźć solidnego jej wykonawcę. Chodzi tutaj przede wszystkim o przedsiębiorstwa, posiadające solidne doświadczenie w tej branży, gdyż nie jest to takie proste, aby przygotować całe ściany pod kamienną elewację i do tego położyć wszystko równo, aby mogło służyć na przez wiele lat. Dlatego też, najlepszym rozwiązaniem będzie znalezienie firmy większej, działającej na rynku już jakoś czas, która bez trudu pokaże nam swoje referencje i przedstawi poprzednie realizacje, dzięki czemu zyskamy pewność, iż nasza elewacja będzie wykonana solidnie. Musimy jeszcze tylko zdecydować się na to, czy elewacja ma być z granitu czy też marmuru, a tę decyzje powinniśmy podjąć w oparciu o nasze przemyślenia oraz wsparcie ze strony samego wykonawcy, który posiadając w tej materii zdecydowanie lepsze i bogatsze doświadczenie od nas, powinien na każdym kroku służyć nam radą i pomocą przy doborze rozwiązania.