Leczenie alergii z zastosowaniem oleju z czarnuszki siewnej

Leczenie alergii z zastosowaniem oleju z czarnuszki siewnej

30 sierpnia, 2018 1 przez Infopress

Olej z czarnuszki siewnej, to ostatnio jeden z lepszych suplementów diety stosowanych w przypadku leczenia dolegliwości typowo alergicznych. Jego skuteczność w tym zakresie została potwierdzona wieloma badaniami, dzięki czemu można mieć pewność, iż będzie to leczenie tak samo skuteczne jak w przypadku chociażby cetyryzyny, czyli najskuteczniejszego leku przeciwhistaminowego stosowanego w przypadku alergii wszelkiego rodzaju. Warto tutaj powiedzieć sobie kilka słów więcej na temat skuteczności oraz stosowania oleju leczniczego z czarnuszki, bowiem w przypadku leczenia alergii nie znajdziemy innych, równie skutecznych, naturalnych lekarstw.

Badania potwierdzające skuteczność oleju z czarnuszki.

Skuteczność leczenia chorób alergicznych została przeprowadzona licznymi badaniami, przeprowadzonymi na wielu znanych uczelniach, między innymi na Katedrze Farmakologii Uniwersytetu Medycznego Jamshoro w Pakistanie, czy też na naszym rodzimym podwórku na Katedrze Farmakognozji Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. W wyniku przeprowadzonych badań okazało się iż:

  • Stosowanie oleju z czarnuszki charakteryzuje się skutecznością na poziomie cetyryzyny
  • olej z czarnuszki nie wywołuje żadnych efektów ubocznych leczenia
  • Ilość przyjmowanego leku nie ma wpływu na efektywność leczenia – zwiększanie dawki jest bezcelowe z punktu widzenia efektywności leczenia.

Oczywiście poza wysokim poziomem skuteczności, jaką charakteryzuje się olej z czarnuszki w leczeniu chorób alergicznych, wykazuje on także wiele innych właściwości leczniczych. Do najważniejszych, udowodnionych naukowo właściwości oleju z czarnuszki możemy tutaj zaliczyć:

  • Hamowanie uwalniania histaminy, odpowiedzialnej właśnie za wszystkie dolegliwości alergiczne
  • Działanie przeciwzapalne
  • Działanie przeciwpasożytnicze
  • Działanie przeciwwirusowe
  • Działanie przeciwbakteryjne
  • Działanie przeciwgrzybiczne.

Można więc stwierdzić, iż olej z czarnuszki będzie bardzo skutecznym suplementem diety także w wielu innych przypadkach chorobowych a nie tylko w leczeniu samej alergii. Oczywiście w dalszym ciągu prowadzone są liczne badania mające na celu wykazanie pozostałych właściwości oleju oraz określenie chorób i dolegliwości, w leczeniu których będzie on pomocny.

Podstawy dawkowania oleju z czarnuszki.

Jeśli chodzi o dawkowanie leku, to w tym zakresie właśnie były prowadzone badania na Katedrze Farmakognozji Poznańskiego Uniwersytetu Medycznego. Wykazały one, iż nie ma potrzeby zażywania dużych ilości leku, bowiem nie będzie to przekładać się na dodatkowe korzyści. Ustalono także, iż najlepszym rozwiązaniem jest aby przez pierwszy tydzień przyjmować 3 kapsułki z olejem z czarnuszki na dobę, a po tym okresie, jeśli nastąpi wyraźna poprawa, ograniczyć ilość do dwóch a nawet do jednej kapsułki. Generalnie rzecz biorąc, można powiedzieć, iż jedno opakowanie (60 kapsułek) w cenie ok. 40 PLN, powinno wystarczyć na co najmniej miesiąc leczenia, co nie wydaje się być zbyt wygórowaną ceną za ograniczenie negatywnych dolegliwości alergicznych, które jak bardzo dobrze wiemy, potrafią skutecznie obniżyć komfort życia.