Laserowe narzędzia pomiarowe dla branży budowlanej.

Laserowe narzędzia pomiarowe dla branży budowlanej.

19 maja, 2020 1 przez Infopress

Pomiary w branży budowlanej, odgrywają szalenie istotną rolę ze względu na precyzję wykonywanych robót ale nie tylko. Dzięki precyzyjności pomiarów wstępnych, można dość dokładnie obliczyć zapotrzebowanie materiałowe, czy też czas niezbędny do realizacji inwestycji. Wobec tego też, szalenie istotną kwestią jest tutaj precyzja wykonywanych pomiarów. Aby to osiągnąć należy zastosować odpowiednio dokładne i solidne narzędzia pomiarowe. Obecnie zaś, dzięki innowacjom technologicznym mamy takie możliwości, bowiem na wyposażeniu wielu firm budowlanych pojawiły się nowoczesne, laserowe narzędzia pomiarowe. Wykorzystywane zarówno w przypadku pomiarów wstępnych, jak i na późniejszych etapach robót, w celu bieżącej kontroli jakości oraz poprawności realizowanych prac.

Nowoczesne poziomnice i lasery budowlane.

Przede wszystkim, na największą uwagę zasługują tutaj nowoczesne poziomnice laserowe, dzięki którym klasyczna poziomica pomału odchodzić będzie do lamusa. Nowoczesne urządzenia pozwalają nam na skuteczną realizację wszelkiego rodzaju pomiarów budowlanych. Są to urządzenia, które możemy z powodzeniem ustawić na statywie na przykład naprzeciwko murowanej akurat ściany i za każdym razem, kiedy chcemy skontrolować jakość realizacji robót, wystarczy uruchomić laser i rzucić wiązkę światła laserowego na ścianę. Tego typu poziomnice i lasery budowlane będą także bardzo przydatne podczas późniejszych prac, związanych na przykład z montażem instalacji wewnętrznych. Kilka ustawień i mamy rzut poziomej czy też pionowej linii na ścianę, dokładnie tam, gdzie ma być prowadzona nitka danej instalacji. Wystarczy wszystko odrysować i można przystąpić do montażu. Przy klasycznej poziomnicy zaś, trzeba było wielokrotnie ponawiać pomiary. Już pomijamy tutaj zupełnie kwestię tego, iż standardowa poziomica pozwalała na stosunkowo spore przekłamania. Jednym słowem poziomice i lasery budowlane są o wiele bardziej poręcznymi i precyzyjnymi urządzeniami pomiarowymi.

Lasery krzyżowe do robót wykończeniowych.

W przypadku prac związanych z wykańczaniem wnętrz, bardzo przydatnymi narzędziami okazują się nowoczesne lasery krzyżowe PRO. Są to nieduże urządzenia, z możliwością montażu na statywie, które potrafią w kilka chwil wskazać nam poziom na wszystkich czterech ścianach pomieszczenia jednocześnie. Będzie to niesamowicie przydatne np. podczas prac związanych z klejeniem glazury w łazience czy też kuchni. Dzięki możliwości zastosowania statywu, można dowolnie regulować wysokość padania wiązki światła laserowego. Nowoczesne lasery krzyżowe PRO, posiadają także opcję automatycznej kalibracji. Dzięki temu, wystarczy urządzenie ustawić na środku pomieszczenia, uruchomić funkcję kalibracji, a po chwili uruchomić urządzenie, aby na ścianach pojawiły się poziome linie, wyznaczające poziom klejenia pierwszej warstwy płytek.

Podsumowanie

Jednym słowem dzięki wdrożeniu w swojej firmie nowoczesnych narzędzi laserowych, będziemy mogli przede wszystkim zyskać na efektywności ale także na jakości realizowanych prac. Jest to więc jak najbardziej inwestycja, na którą warto wyłożyć nawet stosunkowo spore pieniądze.