Ładowarka z łyżką do mieszania betonu.

Ładowarka z łyżką do mieszania betonu.

7 lipca, 2018 0 przez Infopress

Własna ładowarka w firmie budowlanej przyczynia się do podniesienia wydajności pracy w wielu aspektach. Oczywiście nie każde przedsiębiorstwo budowlane powinno inwestować w tak kosztowny sprzęt ciężki, bowiem w niektórych przypadkach, rozwiązaniem wystarczającym, może się okazać wynajem ładowarki tylko na okres kiedy jest niezbędna. Jednakże w wielu firmach, ładowarka okazuje się niezbędna praktycznie na co dzień, a w takich sytuacjach warto posiadać własną, gdyż koszty najmu byłyby po prostu nazbyt wysokie. Dodatkowo, zawsze warto przemyśleć kwestię doinwestowania w ładowarkę i wyposażenia jej w dodatkową łyżkę do betonu, która także może się w wielu sytuacjach bardzo korzystnym wyposażeniem.

Kiedy należy inwestować w ładowarkę?

mieszalnik do betonu na ładowarce teleskopowejJak już wspomnieliśmy, nie każda firma budowlana musi od razu inwestować w sprzęt ciężki, taki jak ładowarka, bowiem nie zawsze będzie to uzasadnione. Jeśli zapotrzebowanie na pracę ładowarki występuje sporadycznie, kilka razy w ciągu roku, jej zakup będzie raczej nieopłacalny. W takich sytuacjach o wiele lepiej jest dobrze wszystko zaplanować i na czas zapotrzebowania na ładowarkę po prostu ją wynająć. Nawet jeśli trzeba będzie wynająć ładowarkę wraz z łyżką do mieszania betonu. Warto tutaj przeanalizować koszty. Jeśli w ciągu 2-3 lat planowane koszty związane z wynajmem ładowarki, będą zbliżać się do kosztu zakupu własnej, warto przemyśleć jej zakup. W przeciwnym przypadku będzie to zupełnie nieuzasadnione. Tym bardziej, iż rynek regularnie się zmienia i w zasadzie trudno nam powiedzieć, czy nasze zapotrzebowanie na ładowarkę za jakieś 2-3 lata będzie takie samo, wyższe czy niższe.

Ładowarka z mieszalnikiem do betonu.

Osobną kwestią będzie tutaj inwestycja w dodatkowy osprzęt do posiadanej ładowarki. W wielu przypadkach łyżka do betonu będzie okazywała się rozwiązaniem wybitnie korzystnym. Pozwala nam ona bowiem na przygotowywanie betonu bezpośrednio na placu budowy w całkiem dużych ilościach. Największa gabarytowo łyżka z mieszadłem do betonu na ładowarkę będzie pozwalać na przygotowania nawet do jednego metra sześciennego betonu. Co więcej, łyżka do betonu, pozwala nam przygotować beton suchy, półsuchy i mokry, w zależności od naszego aktualnego zapotrzebowania, co także należy uznać za wielką zaletę. Ostatecznie, należy także podkreślić, iż łyżka do betonu, w dalszym ciągu pozwala nam na standardowe wykorzystanie ładowarki, czyli do załadunku i transportu sypkich materiałów budowlanych. Jest ona jednak wyposażona w specjalną kratownicę, zabezpieczającą mechanizm mieszadła, wobec czego nie będziemy w stanie transportować materiałów o większym sortymencie. Piasek, suchy i mokry beton, a nawet żwir, z powodzeniem będziemy mogli ładować i transportować przy pomocy ładowarki wyposażonej w łyżkę do betonu.

Reasumując, trzeba tutaj powiedzieć, iż pomimo pewnych, stosunkowo sporych kosztów związanych z inwestycją w ładowarkę oraz w dodatkową łyżkę do mieszania betonu, posiadanie tego ty[u sprzętu będzie przyczyniać się do wielu korzyści w firmach budowlanych, wobec czego warto tego typu zakup dokładnie przeanalizować. W wielu kwestiach może to znacznie podnieść efektywność pracy całego przedsiębiorstwa, a to będzie przekładać się na zwiększone przychody firmy.