Kupujemy damską torebkę – porady

Kupujemy damską torebkę – porady

4 stycznia, 2015 0 przez Infopress

Niezaprzeczalną kwestią jest to, że każda kobieta uwielbia dodatki takie jak buty czy torebki. Kupno odpowiedniej torebki do każdej okazji może stać się nie lada wyzwaniem dla każdej z nas, dlatego dzisiaj postaram się podpowiedzieć kilka ważnych zasad którymi powinniście kierować się przy zakupie swojej nowej torebki. Kwestia nie jest taka łatwa jak może wydawać się na początku, więc przedstawmy ważne zasady które mogą rozwiać wiele wątpliwości

Wielkość torebki i jej model

Ważną sprawą jest to, aby odpowiedzieć sobie na pytanie jakie zadania ma spełniać nasza torebka. Jeżeli prowadzimy aktywny tryb życia, często robimy zakupy, mamy dzieci to z pewnością większa torebka w neutralnym kolorze będzie pasować nam najbardziej. Jeżeli jednak często wychodzimy do teatru czy do opery lepszym wyborem będzie torebka znacznie mniejszych rozmiarów jak kopertówka lub torebka na eleganckim pasku. Znając jednak realia większości kobiet, polecam zakupić dwie torebki – jedną mniejszą na eleganckie spotkania i obiady, druga zaś do użytku codziennego. Kolor pozostawiam do wyboru według własnego gustu, jednak warto pomyśleć o tym, aby posiadać torebki w tzw. Kolorach bazowych, które będziemy mogły łączyć z praktycznie każdym zestawem ubrań. Wybierzcie torebkę która przykuwa oko, ponieważ może ona ozdobić nawet zwyczajny zestaw ubrań. Diabeł tkwi w dodatkach.

Wybór materiału z którego jest zrobiona torebka

Oprócz skóry i Eko skóry mamy do wyboru także wiele innych materiałów. Jeżeli chcecie, aby wasza torebka wytrzymała naprawdę długo warto zastanowić się nad wysoko jakościową Eko-skórą lub skórą naturalną. Tutaj również możemy napotkać problem, ponieważ rodzajów skóry jest dużo i każda z tych skór różni się od siebie. Skóry naturalne dzielimy na dwie kategorie – skóry gładkie (licowe) oraz skóry szorstkie np. nobuk. Sprawa jednak komplikuje się, ponieważ skóra przechodzi proces garbowania i posiada różne właściwości. Warto więc wybrać skórę dobrej jakości – w tym wypadku odpada skóra mielona ponieważ nie jest ona tak odporna na niszczenie jak np. skóra Buffalo. Jeżeli jednak jesteście fankami kuferków czy typowych shopper bagów warto zakupić produkt ze skóry saffiano (inny sposób garbowania) – skóra ta jest znacznie twardsza, dlatego zachowuje swój kształt na znacznie dłużej niż reszta skór, możecie ją rozpoznać po chropowatej powierzchni, nie jest tak gładka jak skóra Buffalo, a jednak nie ma długiego włosia jak nobuk. Pamiętajcie jednak, że wybór skóry to nie wszystko. Ważna jest jej odpowiednia pielęgnacja oraz sposób przechowywania torebki.

Odpowiednia pielęgnacja wydłuży żywot każdego produktu. Torebki ze skóry możecie nabyć w sklepie Gregorio

Pielęgnacja torebki

Jak już wcześniej napisałam, o torebkę trzeba dbać. Nie ważne czy wydaliście na nią sto złotych czy kilka tysięcy – odpowiednia pielęgnacja sprawi że torebka zachowa swój kształt i wygląd na dłużej dlatego należy ją czyścić w sposób poprawny (zazwyczaj do torebki są załączone porady w jaki sposób pielęgnować dany rodzaj skóry). Jeżeli jednak zakupiłyście torebkę ze skóry a nie wiecie jak dany produkt do konserwacji zadziała – pamiętajcie aby sprawdzać jego działanie na niewidocznym skrawku skóry. Sposób przechowywania również jest ważny – jeżeli w danym okresie nie używacie torebki, schowajcie ją do torby przeciwkurczowej (jeżeli nie dostałyście takiej przy zakupie możecie zrobić ją same lub kupić tanią torbę z naturalnych materiałów i tam umieścić torebkę) i zadbać o to aby nic na niej nie leżało, a dodatkowo wypełnić ją papierem (inaczej może stracić swój kształt).