Korsykański szlak trekkingowy GR 20

Korsykański szlak trekkingowy GR 20

31 lipca, 2016 0 przez Infopress

Wielu pasjonatów wyjazdów na trekking wciąż jest pod wrażeniem szlaku GR 20 na Korsyce. Jest to jedne z najpiękniejszych i najbardziej malowniczo położonych szlaków, wobec czego też, co roku w sezonie letnim, ale nie tylko, tłumy pasjonatów trekkingu ściągają w okolicę, aby zakosztować tutejszych wrażeń. Nic w tym dziwnego, bowiem mamy tutaj do czynienia z bardzo unikalną na skalę całej europy fauna i florą, a to zawsze dostarcza niezapomnianych wrażeń, kiedy możemy zobaczyć przyrodę w wydaniu z jakim jeszcze nie mieliśmy do czynienia. Zobaczmy zatem jak to wszystko wygląda, i jak zorganizować sobie tego typu wyjazd na korsykański szlak GR 20.

Nieco więcej o szlaku GR 20.

Jak bardzo dobrze wiemy Korsyka jest górzystą wyspą, natomiast szlak GR 20 biegnie niemal przez całą jej długość. Rozpoczyna się na północy w miejscowości Calenzana, a kończy na południowym krańcu Korsyki w miejscowości Conza, przebiegając po drodze przez miejscowość Vizzavona, która znajduje się mniej więcej w połowie szlaku. Generalnie jeszcze to szlak przeznaczony raczej dla bardziej zaawansowanych turystów, którym nie straszne taszczenie ze sobą bagażu i noclegi w namiotach (w schronisku mamy ograniczoną ilość miejsc, a z reguły są zajęte). Wobec tego też, początkującym raczej odradzamy trekking na szlaku GR 20. Dość istotne jest tutaj to, aby na trasę zabrać odpowiednią ilość wody, gdyż w sezonie letnim bardzo trudno tutaj o źródła wody. Warto także być dobrze przygotowanym fizycznie i kondycyjnie, niemniej jednak nie jest tutaj wymagany żaden specjalistyczny sprzęt alpinistyczny. Poza odpowiednimi butami do trekkingu górskiego, nie trzeba będzie zanadto inwestować w wyposażenie. Szlak nie jest sztucznie utwardzany, a wędruje się po wydeptanych i oznaczonych ścieżkach.

Pozostałe informacje.

Wybierając się na wyjazd trekkingowy na Korsykę szlakiem GR 20, warto wiedzieć, iż pokonując go z południa na północ możemy liczyć na mniej strome podejścia, zaś w odwrotnym kierunku będzie nieco gorzej i bardziej wymagająco. Szlak jest podzielony na kilka etapów, zakończonych schroniskiem gdzie w cenie 7 Euro od osoby możemy przenocować pod namiotem. W niektórych schroniskach możemy liczyć nawet na kuchenki gazowe, zaś w każdym z nich będziemy mogli uzupełnić zapasy wody na kolejny dzień podróży. Generalnie uważa się, iż pokonanie szlaku GR 20 w obydwie strony to bardzo dobry wyczyn i turysta, który to osiągnie, jest już nieźle doświadczonym i zaprawionym w trekkingu pasjonatem górskich wojaży. Oczywiście znajdą się szlaki trudniejsze wymagające na przykład noszenia ze sobą sprzętu alpinistycznego i umiejętności z niego korzystania, niemniej jednak GR 20 na Korsyce należy do najciekawszych ale jednocześnie bardzo trudnych i wymagających szlaków. Mimo wszystko jednak warto stanąć naprzeciw wyzwania i pokonać ten szlak, aby odczuć swoja własną siłę, i hart ducha.