Kompleksowy remont instalacji elektrycznej.

Kompleksowy remont instalacji elektrycznej.

17 stycznia, 2017 0 przez Infopress

Właściciele nowo zbudowanych domów jednorodzinnych, z całą pewnością nie będą mieć tego problemu, jednakże osoby posiadające starsze budynki mieszkalne bardzo dobrze wiedzą o co chodzi. W starszym budownictwie, prędzej czy później zajdzie konieczność przeprowadzenia kompleksowego remontu instalacji elektrycznej, co jest wynikiem tego, iż w latach 70-tych czy też nawet 80-tych, nie przewidywano stale rosnącego zapotrzebowania na urządzenia elektryczne.

Instalacje elektryczne w starym budownictwie.

Do największych problemów starego budownictwa w zakresie instalacji elektrycznych, należy bez wątpienia zaliczyć stosowanie słabej jakości materiałów. Na przykład bardzo często można zetknąć się z tym, iż główne przyłącze prądowe zasilające całą kondygnacje budynku jest wykonane z… aluminium. Jest to metal dobrze przewodzący prąd, niemniej jednak nie jest odporny na wysokie temperatury, które pojawiać się będą w przewodach elektrycznych w wyniku zwiększonego obciążenia. W przeszłości, z reguły w pomieszczeniu mieliśmy do czynienia z jednym, dwoma, czy też maksymalnie trzema odbiornikami prądu. Najczęściej jednak była to jedna żarówka i jedno radio. W przypadku tak małej ilości urządzeń elektrycznych, nie dochodziło do przeciążenia instalacji i zwiększonego poboru prądu, toteż przewody aluminiowe zupełnie wystarczały, obecnie jednak jest to nierealne, gdyż urządzeń mamy o wiele więcej. Telewizor, radio, komputer, wentylator, ładowarka do telefonu. Urządzenia te potrafią wygenerować znaczne obciążenie, a te z kolei z cała pewnością spowoduje stopienie się aluminium, co w efekcie może nawet doprowadzić do pożaru. Dlatego niezbędny będzie kompleksowy remont.

Nowa instalacja elektryczna w starym domu.

Pierwszym najczęściej popełnianym błędem podczas przeprowadzania remontu starej instalacji, jest całkowity demontaż przewodów schowanych z reguły pod tynkiem, co prowadzi do konieczności przeprowadzania remontu wszystkich pomieszczeń. Biorąc pod uwagę fakt, iż obecnie mamy możliwość zastosowania kanałów instalacyjnych naściennych, takie podejście wydaje się być bez sensu. Tym bardziej, iż na przykład kanał instalacyjny firmy CABLOPLUS, jest wyjątkowo estetyczny. Co więcej, pozwala nam na bezproblemowe ulokowanie w nim gniazdek i wyłączników. Montaż jest prosty i nie trzeba mieć w tym przypadku żadnej fachowej wiedzy. Na załączonych do wpisu zdjęciach widać wyraźnie, iż wygląda to bardzo estetycznie, i w zasadzie mamy dość nieograniczone możliwości zastosowania kanałów instalacyjnych. Pozwoli nam to na wykonanie całkowicie nowej instalacji elektrycznej, spełniającej współczesne wymagania i zapotrzebowanie na prąd w poszczególnych pomieszczeniach, bez konieczności kucia ścian i ponownego tynkowania. Jednym słowem zastosowanie kanałów instalacyjnych pozwala nam na spore oszczędności podczas remontu instalacji elektrycznej a to kwestia zdecydowanie najważniejsza.