Kocioł centralnego ogrzewania

Kocioł centralnego ogrzewania

20 marca, 2014 0 przez Infopress

Wybór kotła centralnego ogrzewania to niesamowicie istotna kwestia w każdym domu jednorodzinnym, bowiem dzięki poprawnie dobranej jednostce grzewczej, można zagwarantować sobie wysoki poziom komfortu mieszkania, ze szczególnym uwzględnieniem sezonu zimowego. Trzeba tutaj także zdać sobie sprawę z tego, iż poprzez dobrze dostosowane ogrzewanie, zyskujemy nie tylko wyższy poziom komfortu w domu, ale także zapewniamy bezpieczeństwo naszego budynku, gdyż mury nie powinny być nigdy zanadto wyziębione. Utrzymanie więc ogrzewania na odpowiednim poziomie będzie tutaj gwarancją utrzymania dobrej ciepłoty murów, co znacznie wydłuży czas ich trwałości. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej zasadom doboru kotłów centralnego ogrzewania, oraz zorientujmy się, gdzie można kupić odpowiednie jednostki centralnego ogrzewania.

Dobieramy kocioł

Wybór kotła powinniśmy zaczynać zawsze od starannego przeanalizowania wymogów konkretnego budynku, bowiem każdy będzie miał tutaj zupełnie inną charakterystykę cieplną, a co za tym idzie, do każdego domu trzeba będzie dopasować zupełnie odmienny rodzaj kotła. Bardzo ważnym jest tutaj to, aby moc kotła była nieco wyższa, niż zapotrzebowanie graniczne, aby w sytuacjach kiedy za oknem zrobi się chłodniej niż zazwyczaj, kiedy mróz spadnie grubo poniżej średnich temperatur zimowych, nasz kocioł dysponował odpowiednim zapasem mocy. Jest to niezwykle ważne, wobec czego trzeba pamiętać o tym, aby przede wszystkim przeprowadzić stosowne obliczenia, celem określenia zapotrzebowania budynku na energię cieplną.

Materiały opałowe

Bardzo ważne będzie także dopasowanie kotła względem materiałów opałowych, gdyż nie wszędzie będziemy mogli dostać wszystkie materiały. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, iż na przykład w niektórych rejonach Polski, łatwiej będzie dostać jeden rodzaj opału, zaś inne będą trudno dostępne, bądź też niesłychanie wręcz kosztowne. Musimy więc tak dopasować kocioł centralnego ogrzewania, aby nie mieć jakichkolwiek trudności z pozyskiwaniem materiałów opałowych, oraz, aby nie przysporzyło nam to nadmiernych wydatków związanych z zakupem opału. Nie jest to zbyt trudne, bowiem wystarczy odpowiednio sprawdzić lokalny rynek opałowy, i już będziemy posiadali stosowną w tym zakresie wiedzę.

Gdzie kupić odpowiedni kocioł?

Zakup samego kotła to zupełnie inna sprawa, bowiem trzeba tutaj przede wszystkim pamiętać o tym, iż w przypadku takich urządzeń, najważniejsza jest jakość wykonania. Trzeba także będzie zwrócić uwagę na szczegółowe parametry kotła, czyli na jego spalanie, oraz efektywność. Dobrym rozwiązaniem na chwilę obecną mogą się okazać kotły produkowane przez firmę Kielar, która to firma, od wielu już lat zajmuje się produkcja kotłów centralnego ogrzewania, a co za tym idzie, możemy mieć tutaj gwarancje wysokiej jakości. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż kotły produkowane przez firmę Kielar, będą stanowić bardzo dobre rozwiązanie w kwestii ogrzewania domów jednorodzinnych, pod warunkiem rzecz jasna prawidłowego doboru poszczególnej jednostki do konkretnego budynku.