Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

27 maja, 2021 0 przez Infopress

Coraz większa liczba osób decyduje się na wybór soczewek kontaktowych zamiast tradycyjnych okularów. Wynika to przede wszystkim z tego, że soczewki są wygodniejsze – nie reagują na czynniki atmosferyczne, dają swobodę ruchów, pozwalają na uprawianie nawet ekstremalnych sportów, a także nie zakrywają twarzy. Które jednak z nich wybrać?

Wybór soczewek zaczyna się w gabinecie okulisty

Wybór soczewek kontaktowych zawsze zaczyna się w gabinecie okulisty lub optometrysty. Specjalista musi zbadać rogówkę oka, sprawdzić jakość filmu łzowego, a także zmierzyć krzywiznę i średnicę oka. Na podstawie uzyskanych danych może on zaproponować kilka soczewek, wśród których wybiera się te, które dają najostrzejszy obraz oraz są wygodne dla pacjenta. Czy to znaczy, że nie ma on w tym zakresie nic do powiedzenia? Nic bardziej mylnego. Wciąż może zadecydować, z jakiego materiału soczewki będą wykonane oraz jak długi będzie okres ich noszenia.

Soczewki jednorazowego czy wielokrotnego użytku?

Jedną z najważniejszych decyzji jest ta, która dotyczy czasu noszenia soczewek. Istnieją przecież soczewki jednorazowego oraz wielkokrotnego użytku. Wybór podyktowany jest osobistymi preferencjami. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z obu typu soczewek w zależności od sytuacji. Zaletą soczewek jednorazowych jest to, że są higieniczne i wygodne w użytkowaniu. Po ich zdjęciu wystarczy je wyrzucić. Ryzyko infekcji czy alergii jest naprawdę niskie. Sprawa nieco komplikuje się w przypadku soczewek wielokrotnego użytku, które trzeba codziennie czyścić, a także przechowywać w specjalnym pojemniku. Rozwiązanie to jest jednak na dłuższą metę ekonomiczniejsze.

Dobrej jakości soczewki kontaktowe jednorazowego użytku

Niezależenie od preferencji, chyba każda osoba z wadą wzroku sięga czasem po soczewki jednorazowe. Warto zapatrzyć się w soczewki Acuvue Moist, które dedykowane są osobom z nadwzrocznością i krótkowzrocznością. Zapobiegają one podrażnieniom, a także zapewniają odpowiednie nawilżenie oczu. Jak inne soczewki kontaktowe marki Acuvue, chronią one także przed promieniowaniem UV. Są one wykonane z miękkich i elastycznych materiałów. Acuvue Moist dostępne są w trzech opakowaniach, które zawierają 30, 90 lub 60 sztuk.

Wybór soczewek kontaktowych zawsze musi być początkowo skonsultowany ze specjalistą. Każdy użytkownik ma prawo jednak w tym zakresie eksperymentować, sięgając po różne soczewki. Niezależenie od ich czasu noszenia, zawsze warto sięgnąć po produkt wysokiej jakości, który zapewni nie tylko ostre widzenie, ale również ochronę oka.